Novorodenci v nitrianskej nemocnici dostali predčasné darčeky

Potrebnú výbavu bude využívať Neonatologické oddelenie Fakultnej nemocnice.

foto ilustračná (pixabay.com)

Dar pre najmenších pacientov dostala nemocnica od spoločností, ktoré darovali Nadácii Križovatka využiteľné veci a Nadácia ich v tomto čase odovzdala Neonatologickému oddeleniu. Pacienti tak dostali do daru napríklad nové ponožky. Pletiarenska výroba pochádza až zo Svitu spod Tatier. „Prvé pančuchové pletacie stroje boli inštalované v roku 1934, zakladateľom firmy a tradície tejto pletiarenskej výroby bol český podnikateľ Tomáš Baťa,“ uvádza Fakultná nemocnica Nitra.

Na drobných pacientov si spomenulo aj Občianske združenie Veselé Chobotničky.

Oddeleniu darovali plachty a vankúšiky do inkubátorov. Cieľom OZ je dať do rúk novorodencov háčkované chobotničky a spájať generácie. V spolupráci s klubmi dôchodcov zabezpečujú ich členom užitočné aktivity a následne robia radosť najmenším. K háčkovaniu sa môžu pridať aj študenti, rodičia na materskej dovolenke, PN-kári alebo tí, ktorí majú vzťah k ručným prácam. Háčkované chobotnice majú svoj význam, prečítajte si o ňom viac.

V Krajskej knižnici Karola Kmeťka sa v roku 2019 konal workshop a zbierka pre deti v nitrianskej nemocnici (foto: NH)

Dary sa do nemocníc dostanú prostredníctvom Nadácie Križovatka.

Tá ako jediná na Slovensku šíri povedomie o Syndróme náhleho úmrtia dojčiat a o možnostiach ochrany ohrozených detí do 1 roka. „Vďaka darcom a sponzorom pomáha vybaviť slovenské nemocnice a pôrodnice monitorom dychu ako aj rôznou technikou alebo darmi,“ dodala nemocnica.

foto: Fakultná nemocnica Nitra

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password