Novoročné ciele športových klubov

Športové predsavzatia pre rok 2020 vyzradilo vedenie HK Nitra a FC Nitra.

Napredovať a dosahovať úspechy! Tak by sa dalo zhrnúť hlavné motto nadchádzajúceho kalendárneho roka. Ambície hokejových Corgoňov, ktorí momentálne pôsobia na 8. mieste extraligy, nám prezradil Miroslav Kováčik, prezident HK Nitra:

V prvom rade, by som si želal, aby sme mali pokope celý káder a aby sme boli zdraví. Chceme tiež ďalej pracovať s mládežou. V novom roku nás čaká okrem povinností v domácej súťaži aj vyvrcholenie Vyšehradského pohára. Finále sa bude hrať v januári.“

Futbalisti nachádzajúci sa na 11. mieste Fortunaligy sa budú musieť vysporiadať najmä s dlhmi. Viac ozrejmuje Jozef Petráni, generálny manažér FC Nitra:

„Treba si v širších súvislostiach povedať, čo ide tento klub robiť. Verím, že sa všetko stabilizuje tak, aby FC Nitra bola na mape slovenskej najvyššej súťaže.“

Plán, ako predĺžiť nájomné zmluvy, finančne pomôcť klubom či zrekonštruovať viaceré športoviská má aj mesto Nitra. Bližšie informácie ponúkol Daniel Balko, zástupca primátora mesta:

Tak, ako každý rok, aj teraz budeme pokračovať so skvalitňovaním služieb v Mestskom kúpalisku.“

Rok 2019 priniesol zdražovanie vstupného na viaceré športoviská. Podľa radnice však vybrané peniaze zostanú v športe a odzrkadlia sa v kvalite zlepšovania mestských športovísk. Pre viac informácií kliknite na reportáž TV Nitričky tu.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password