Novinky z hokejovej Nitry

Čo sa udialo v poslednom období v HK Nitra?

Róbert Lantoši sa lúči s Nitrou. Sťahuje sa cez Atlantický oceán, kde bude v AHL obliekať dres Providence Bruins, farmárskeho tímu Bostonu. 23-ročný Lantoši pôsobil v Nitre od januára 2018, kedy prestúpil z Nových Zámkov. V bielo-modrom drese stihol dokopy za 91 zápasov vstreliť 25 gólov a pripísať si 48 asistencií. Najmä počas základnej časti minulej sezóny podával vynikajúce výkony a patril k lídrom nášho tímu. Bol jediným hráčom Nitry, ktorý sa zúčastnil posledných MS. Lantoši mal ponuky aj od klubov zo Švédska, Fínska a Čiech, rozhodol sa ale napokon pre USA. Klub Robovi poďakoval za skvelú sezónu a vzornú reprezentáciu nášho tímu na MS a v ďalšej kariéru mu želá len to najlepšie.

Ešte v úvode júla Nitra ohlásila príchod skúseného Kanaďana. Dylan Olsen, 28-ročný obranca, stihol vo svojej kariére za Floridu a Chicago odohrať v NHL spolu 124 zápasov. Okrem toho má bohaté skúsenosti z nižšej AHL a minulú sezónu strávil v Anglickom Nittinghame.

„Sme veľmi radi, že na Slovensko a konkrétne do Nitry príde zámorský obranca s takou porciou zápasov v NHL. Nebýva to zvykom. Navyše stále je v dobrom veku. Verím, že naši skvelí fanúšikovia sa majú na čo tešiť,“ povedal prezident klubu, Miroslav Kováčik.

Dylan Olsen. Zdroj: HK Nitra

Olsen, aj keď je narodený v USA, sa tak zaradil medzi šesticu kanadských hráčov po boku Versteega, Scheidla, Kerbashiana, Blackwatera a nováčika Gabriella. Hráčov zo zahraničia dopĺňa Hanuljak z Česka a Fominykh z Ruska. Danill Fominykh, ktorý na Slovensku žije už dlhšiu dobu, by sa podľa informácií z klubu mal onedlho stať držiteľom slovenského pasu a nebude tak považovaný za zahraničného hráča.

Káder pre nasledujúcu sezónu je tak viac-menej uzatvorený.

„Momentálne nie sme s nikým v kontakte, nerokujeme o novom príchode. Teraz sme spokojní, ale keď nám bude niečo chýbať a vyskytne sa šanca na zaujímavé meno, možno po zmene siahneme. To sa nedá dopredu povedať, práca s kádrom je vždy živý proces a vstupovať do toho môžete až do konca prestupového termínu,“ vyjadril sa Kováčik pre hokejportal.

Hokejisti z Nitry majú prvú časť letnej prípravy úspešne za sebou, najbližší zraz ich čaká 22. júla. Ďalšia sezóna sa začne v prvej polovici septembra.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password