Novinky v klube pod Zoborom

Nový tréner, prvý tréning a zmeny v kádri.

Od minulého týždňa je novým hlavným trénerom v Nitre Marián Süttö, ktorý v predchádzajúcej sezóne pôsobil ako športový riaditeľ. Süttö, ktorý už na pozícií trénera v Nitre raz pôsobil (na konci roku 2008), tak mužstvo dobre pozná. Okrem Nitry, kde v minulosti pôsobil aj ako hráč, trénoval aj Sereď, Vráble, Gabčíkovo, Galantu alebo Zvolen.

„Je to pre mňa osobne výzva. Verím, že sa mi podarí chlapcov naštartovať a budeme všetko vnímať pozitívne. V priebehu celej jari sa na nás valila kritika, ktorú samozrejme akceptuje, ale celý klub si prechádza neľahkým obdobím a my sa snažíme urobiť maximum preto, aby sme boli pre každé mužstvo dôstojným a plnohodnotným súperom,“ vyjadril sa Marián Süttö.

Koncom minulého týždňa sa hráči prvýkrát stretli na tréningu a začala tak letná príprava na novú sezónu. Niektorí hráči dovolenkovali pri mori, niektorí sa rozhodli svoj voľný čas tráviť doma s rodinami. Všetkým ale voľno padlo vhod a na tréningu boli všetci oddýchnutí a plní síl.

Na tréningu sa neobjavili Tomáš Kóňa a Tomáš Vestenický. Kóňa v týchto dňoch jedná o svojej budúcnosti, ktorú pravdepodobne spojí so Spartakom Myjava. Vestenický pod Zoborom iba hosťoval z poľskej Cracovie Krakov a nie je tak hráčom Nitry. Na odchode by mali byť aj brankár Pindroch a obranca Zgrablič. O všetkých zmenách v kádri sa ale rozhodne až začiatkom júla.

„Nie všetci hráči sú k dispozícií. Nastali určité okolnosti, ktoré so sebou letné prestopové obdobie prináša. Vestenickému skončilo hosťovanie a je pravdepodobné, že jeho kariéra bude pokračovať v inom klube. Bol by som rád, keby zostal, ale je hráčom Cracovie a o jeho budúcnosti sa rozhodne na ich strane. Tomáš Kóňa ma požiadal o voľno a tieto dni má na to, aby vyriešil svoju budúcnosť. Kóňa je osobnosť, ktorá toho v tomto klube dokázala už veľa. Na život si vybral iné prostredie ako Nitru a nech už zvolí akúkoľvek možnosť, jeho rozhodnutie budeme plne rešpektovať,“ pokračoval Süttö.

Prestupové obdobie sa oficiálne začína 1. júla, všetky odchody a príchody budú známe až potom. Prvý prípravný zápas odohrá mužstvo spod Zobora už zajtra s Banskou Bystricou. Okrem toho sa v príprave Nitra stretne aj so Šamorínom, Vráblami, maďarským Gyeröm a Budapeštou alebo aj s českou Zbrojovkou Brno. Prvé kolo nového ročníka Fortuna ligy začne 20. júla.

„Uvidíme, ako sa bude mužstvo vyvíjať, sme vo fáze, kedy musíme nájsť svoju tvár. Chcem, aby to chlapcov bavilo a aby celý klub dýchal voľnejšie,“ dodal na záver Süttö.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password