Nové termálne kúpalisko pribudlo v obci Nesvady

Nové kúpalisko v okrese Komárno bude otvorené celoročne. V letnej sezóne zvládne denne kapacitu 1300 návštevníkov, v zime ho môže navštíviť 300 ľudí.

V obci Nesvady otvorili posledný júlový víkend nové termálne kúpalisko. Návštevníci majú k dispozícii päť bazénov s termálnou vodou, ktoré zaberajú plochu takmer 700 metrov štvorcových.

„O výstavbe termálneho kúpaliska sme snívali už dávno, v podstate 30 rokov žila táto myšlienka. Veľmi sa teším, že sa to podarilo teraz,“ informoval starosta obce Nesvady Zoltán Molnár.

Nové termálne kúpalisko v Nesvadoch poskytuje návštevníkom komplexné celoročné služby. Súčasťou areálu sú aj šatne, reštauračné zariadenia, tri bufetové jednotky a detské ihrisko. Obci sa podarilo z vlastných zdrojov vybudovať kúpalisko s geotermálnou vodou, investičné náklady ju stáli približne 4 milióny eur.

„Tento areál je vybudovaný na piatich hektároch. Thermál Nesvady ponúka päť bazénov, dva bazény sú s geotermálnou vodou z lokálneho prameňa s teplotou vody 38 °C, detský bazén s teplotou 32°C, rekreačný bazén s teplotou 30°C a ochladzovaciu kaďu. Sedací bazén je rozdelený na dve časti. V jednej časti je filtrovaná termálna voda s 36 stupňovou teplotou a v druhej – menšej časti sa nachádza čisto termálna voda,“ uviedol starosta Molnár.

V areáli sa nachádza menší 18 stupňový ochladzovací bazén s celoročnou prevádzkou. Návštevníci môžu relaxovať na lehátkach či na veľkej trávnatej ploche. Priestor na plávanie poskytuje plavecký bazén s rozlohou 313 metrov štvorcových.

„Do konca roka máme zľavnený cenník okrem štandardnej ceny. Najlacnejšia cena je pre seniorov počas 2 -hodinového vstupu teda 2,50 € a najdrahšia pre dospelého 7 €, čo je celodenný vstup,“ dodáva riaditeľ spoločnosti Thermál Nesvady Kristián Vrábel.

Geotermálny prameň, ktorý v obci vyviera má pozitívny účinok na pohybový a nervový aparát. Priaznivo pôsobí aj na rôzne kožné ochorenia. Nový domáci areál by mohol do obce prilákať viacero turistov a investorov z okolitých regiónov. Vedenie obce má ambíciu areál nového kúpaliska aj ďalej rozširovať.

„Ak bude toto zariadenie fungovať dobre a pribudnú do obecnej kasy financie, chceli by sme časom dobudovať saunový svet, spraviť bazénové prekrytie. Za týmto areálom máme naplánovaný auto-camping, ale všetko závisí od financií,“ dopĺňa starosta obce Nesvady Zoltán Molnár.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password