Nové spôsoby platby v nitrianskych autobusoch mestskej hromadnej dopravy

Od januára 2022 začne v Nitre zabezpečovať mestskú hromadnú dopravu (MHD) nový dopravca. Ten ponúkne cestujúcim nové spôsoby platby.

V autobusoch MHD budú môcť cestujúci zaplatiť cestovný lístok aj platobnou kartou. „Pôjde o samoobslužnú platbu, ktorá sa bude realizovať priložením karty k jednému z validátorov kariet, ktoré sú umiestnené vo vozidlách pri jednotlivých dverách. Takáto úhrada je cenovo na rovnakej úrovni ako v prípade dopravnej karty,“ informovala radnica.

Platba pomocou mobilnej aplikácie bude prebiehať aktivácie cestovného lístka, ktorý si cestujúci zakúpi skôr. Môže tak urobiť z kreditu uloženého k svojmu profilu alebo pomocou on-line platby cez platobnú bránu. „Keďže ide o analogický postup ako v prípade existujúceho SMS lístka, navrhujú sa rovnaké podmienky predaja, čiže lístok musí byť aktivovaný ešte pred vstupom do autobusu,“ uvádza magistrát.

Okrem nových spôsobov platby cestovného, zostanú zachované aj tie, na ktoré sú už cestujúci zvyknutí.

Podľa slov mestského úradu, okrem mobilnej aplikácie a bezkontaktnej bankovej karty budú môcť cestujúci aj naďalej platiť dopravnou kartou, pomocou SMS správy alebo v hotovosti. Výška cestovného ostane zachovaná.

S nástupom nového dopravcu čakajú nitriansku MHD aj ďalšie zmeny, medzi ktoré patrí napríklad nové zadefinovanie skupín cestujúcich, ktorí majú nárok na zľavy. Ďalšou novinkou budú aj nové druhy cestovného. „Cieľom je zatraktívnenie ponuky pre cestujúcich,“ uviedol magistrát.

foto: imhd.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password