Nové prípady v Nitrianskom kraji: Vírus postihol seniorov aj hráčov HC Nové Zámky

Hokejový klub v Nových Zámkoch prerušil tréningy. Hlási až 9 pozitívne testovaných hráčov. Situácia je napätá aj Domove dôchodcov v Klížskej Nemej.

Účastník Tipos extraligy pozastavil tréningový proces, hráči sú v izolácii. Informoval o tom riaditeľ klubu Imre Valášek. „Určite ste postrehli, že sme v uplynulom týždni zrušili dva prípravné zápasy proti Žilinským Vlkom. Bolo to z dôvodu, že sa u niektorých hráčov prejavili príznaky ochorenia. Z tohto dôvodu sme postupovali zodpovedne, zrušili sme tréningový proces a po piatich dňoch karantény sme všetci absolvovali testy na koronavírus. Bohužiaľ, naše obavy sa potvrdili a momentálne hlásime deväť pozitívne testovaných hráčov,“ uviedol Valášek.

Klub je v úzkom kontakte s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Nových Zámkoch a situáciu intenzívne rieši.

HC Nové Zámky
zdroj: FB HC Nové Zámky

Podľa slov Valášeka sú hráči izolovaní a dodržiavajú všetky pokyny. Ako ďalej dodáva, o zmenách a počtoch či preložení úvodných ligových zápasov, budú verejnosť včas informovať. Nové Zámky by sa mali v úvodnom kole Tipos extraligy 2020/2021 predstaviť v piatok 2. októbra vo Zvolene proti HC‘05 Banská Bystrica.

Situácia je napätá aj v Komárne

Regionálny úrad verejného zdravotníctva čaká na ďalšie výsledky vyšetrení klientov Domova dôchodcov v Klížskej Nemej v okrese Komárno, kde sa klienti i zamestnanci zariadenia nakazili novým koronavírusom. Doteraz bolo v zariadení potvrdených 41 prípadov ochorenia COVID-19 u klientov a 16 prípadov u zamestnancov zariadenia. „Vo štvrtok 24.9. sa zhoršil zdravotný stav deviatich pozitívne testovaných ľudí, ktorí boli hospitalizovaní na Infekčnej klinike Fakultnej nemocnice v Nitre,“ potvrdila regionálna hygienička Denisa Masárová. V okrese Komárno pribudlo vo štvrtok 14 nových pozitívne testovaných prípadov, podľa slov Masárovej išlo najmä o dohľadané kontakty a pacientov, ktorých poslali na testovanie všeobecní lekári.

Domov dôchodcov Klížská Nemá
zdroj: www.domdochodchov.sk

Domov dôchodcov v Klížskej Nemej je v súčasnosti v karanténe. Prijaté boli všetky potrebné opatrenia, platí aj zákaz návštev.

„Pozitívne testovaných klientov sme umiestnili v jednej budove, kde sa o nich stará pozitívne testovaný personál, negatívne testovaní klienti sú v druhom objekte,“ uviedla Masárová. Podľa jej slov pracovníci RÚVZ situáciu v zariadení monitorujú a naďalej sledujú zdravotný stav všetkých klientov i zamestnancov.

Televízia Nitrička

Forgot Password