Nové posily v HK Nitra

Vedenie Nitry oznámilo príchod nových hráčov, ktorí posilnia útok.

Karol Csányi sa vracia do Nitry. 28-ročný Csányi bol súčasťou HK Nitra v sezóne 2017/2018, kedy v bielo-modrom drese odohral 46 zápasov. Csányi hral v uplynulom ročníku za maďarský Újpest, s ktorým sa v Erste lige prebojoval až do semifinále. V 56 zápasoch nazbieral dokopy 32 bodov za 13 gólov a 19 asistencií.

Ďalšou posilou je 25-ročný ruský útočník Maxim Veshutkin, ktorý do Nitry prichádza na mesačnú skúšku. Okrem viacerých klubov z Ruska pôsobil aj v Rumunsku. Minulú sezónu dohrával v 1. ligovej Dubnici, kde strelil v 19 zápasoch 10 gólov a pridal k tomu 11 asistencií.

„Na ruského útočníka sme dostali veľmi dobré referencie nielen z hľadiska hokejových kvalít, ale aj povahových vlastností.  Ak na skúške uspeje, zvýši legionársku konkurenciu v našom tíme,“ píše sa na webových stránkach klubu.

Klub potvrdil aj dohodu s 20-ročným Jurajom Sklenárom, ktorý bude v Nitre pôsobiť ako tretí brankár a bude tak kryť chrbát brankárskej dvojičke Šimboch – Hanuljak.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password