Nové podozrenie na koronavírus. V Nitre hospitalizovali muža, ktorý pricestoval z Thajska

Po čínskej pacientke je v nitrianskej nemocnici hospitalizovaný ďalší pacient s príznakmi vírusu šíriaceho sa z Číny. Výsledky budú známe dnes popoludní.

Aktualizované 17. 2. 2020

Koronavírus sa už muža, ktorý pricestoval z Thajska a je hospitalizovaný v nitrianskej nemocnici nepotvrdil. Ešte v piatok o tom informovala televízia TA3.

Už vo štvrtok o 19. hodine bol na nitrianskej Infekčnej klinike hospitalizovaný pacient, ktorý subjektívne pociťoval príznaky respiračnej infekcie. Podľa hovorkyne FN Nitra Tatiany Timkovej ide o slovenského občana, ktorý sa vrátil z trojtýždňového pobytu v Thajsku.

Pacient je v súčasnosti izolovaný v karanténe. „Venuje sa mu vyčlenený personál, pričom sú zabezpečené všetky opatrenia na ochranu zdravotníckeho personálu a ostatných pacientov. Ráno o piatej hodine bola pacientova vzorka odoslaná na Úrad verejného zdravotníctva do Bratislavy, pacient je v stabilizovanom stave,“ uviedla Tatiana Timková.

O pacientke z Číny s podozrením na nebezpečný vírus sme vás informovali včera. Podozrenie na koronavírus sa u nej nepotvrdilo. Nitrianska nemocnica vo štvrtok 13. februára preventívne absolvovala aj nácvik manažmentu pacienta s podozrením na túto vysoko virulentnú nákazu. Viac o prípade sa dočítate tu.

Koronavírus alebo Covid19 je nebezpečné vírusové ochorenie šíriace sa z čínskeho mesta Wu-chan, metropoly provincie Chu-pej. Prvýkrát bol vírus nahlásený 31. decembra 2019. Počet nakazených stále stúpa. Mimo Čínu bol doteraz hlásený v najmenej 25 krajinách.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password