Nové kolo testovania: Podrobnosti o testovaní v okolitých mestách Nitrianskeho kraja

V Nitre ďalšie kolo plošného testovania nebude, mesto však odberné miesta pripraví. Pozrite sa aj na ďalšie odberné miesta v okolitých mestách.

testovanie covid 19

Nitra – 20 odberných miest

Napriek tomu, že ďalšie kolo plošného testovania v Nitre nebude, mesto na najbližší víkend pripraví dostatok odberných miest pre záujemcov o testovanie na ochorenie COVID-19, potvrdil primátor Marek Hattas. Určené sú najmä pre ľudí, ktorí chcú poznať svoj zdravotný stav alebo budú potrebovať test do zamestnania v červenom okrese.

Testovanie sa uskutoční počas troch dní, od piatka 29. januára do nedele 31. januára.

Samospráva aktuálne pracuje na tom, aby bol v Nitre dostatočný počet mobilných odberných miest, kde sa budú môcť záujemcovia otestovať počas celého týždňa. Cieľom je predísť nárazovému testovaniu počas víkendov. Testovanie bude prebiehať klasicky, v piatok, sobotu a v nedeľu. 

V piatok sa môžete otestovať od 15.00 do 19.30 (posledný odber), v sobotu a nedeľu od 8.00 do 16.30. Obedná prestávka potrvá od 12.00 do 13.00.

ZOZNAM ODBERNÝCH MIEST POČAS TESTOVANIA V NITRE:

Horné, Dolné Krškany: Kultúrny dom Dolné Krškany, Komunitné centrum – Orechov Dvor.

Staré mesto: ZŠ Krčméryho 2, Mestský úrad Nitra, Štefánikova 60, ZŠ Tulipánová 1, Fakultná nemocnica, Špitálska 6.

Čermáň: Športová hala, Hlboká 42.

Klokočina: ZŠ Škultétyho 1, ZŠ Benkova 34, ZŠ Beethovenova 11.

Diely, Kynek, Mlynárce, Párovské Háje: ZŠ Na Hôrke 30, Diely, Kultúrny dom Trnavská 17/8, Kynek, Kultúrny dom Párovské Háje, Ulička 1.

Dražovce, Zobor: Kultúrny dom Dražovce, Kultúrna 2, Kultúrne centrum Zobor, Svätourbanská 31, ZŠ Krála Svätopluka, Dražovská 5.

Chrenová, Janíkovce: ZŠ Nábrežie mládeže 5 – telocvičňa, Tenisové kurty – Chrenová, Ďumbierska 2, ZŠ Fatranská 14, Kultúrno spoločenské Janíkovce, Hlavná 17.

Nové Zámky – 10 odberných miest

Záujemcovia sa môžu dať otestovať v sobotu a nedeľu 30. a 31. januára. „Odporúčame využiť rezerváciu na presný čas a miesto, aby sa ľudia vyhli čakaniu v radoch,“ vyzval obyvateľov primátor Otokar Klein. V prípade naplnenia termínov počas víkendov je samospráva pripravená otvoriť odberné miesta podľa potreby aj v pondelok 1. februára. Mesto zároveň zriaďuje dve infolinky na telefónnych číslach 0940643714 a 0917502955, na ktorých zamestnanci mestského úradu pomôžu občanom s registráciou. Linky budú k dispozícii od štvrtka do nedele od 8.00 do 18.00 h.
ZOZNAM ODBERNÝCH MIEST POČAS TESTOVANIA: Odberné miesta v Nových Zámkoch budú počas víkendu zriadené na základných školách Nábrežná, Hradná, G. Czuczora, Mostná, G. Bethlena a Devínska. Ďalšie odberné miesta budú zriadené na Okresnom úrade Nové Zámky, v AG SWOT a dva odberné tímy budú pracovať v kine Mier.

Levice – 20 odberných miest

Druhé kolo plošného testovania sa v Leviciach uskutoční počas víkendu 30. a 31. januára. Zabezpečené bude v čase od 8.00 do 20.00 h s prestávkou od 12.00 do 13.00 h a od 17.00 do 17.30 h. V mestských častiach Kalinčiakovo, Čankov, Horša a Malý Kiar sa bude testovať len v sobotu v čase od 8.00 do 17.00 h s prestávkou od 12.00 do 13.00 h. Pre všetkých záujemcov budú k dispozícii odberné miesta s možnosťou rezervácie prostredníctvom online rezervačného systému Bookio aj odberné miesta bez potrebnej registrácie, informoval primátor Ján Krtík.
S možnosťou rezervácie termínu bude v Leviciach zriadených deväť odberných miest. Nachádzať sa budú v základných školách (ZŠ) na Ulici sv. Michala, Pri Podlužianke, Saratovskej a Školskej ulici a v CK Junior na Ul. A. Sládkoviča. Sedem odberných miest bez rezervovania termínu bude zriadených na ZŠ na Ulici M. R. Štefánika, ZŠ Saratovská a ZŠ s vyučovacím jazykom maďarským na Ulici J. Jesenského. Bez rezervácie sa bude možné dať otestovať aj v Klube dôchodcov na Ulici Priateľstva, v Urgente na Ulici J. Kollára a v Ústrednej vojenskej nemocnici na Šafárikovej ulici (kasárne). V mestských častiach Levíc sa testovanie uskutoční v sobotu (30. 1.). Odberné miesta budú zriadené v kultúrnych domoch v Kalinčiakove, Horši, Čankove a Malom Kiari. Občanov na Ladislavovom Dvore bude testovať vojenský mobilný odberový tím v sobotu (30. 1.) od 14.00 do 18.00

Šaľa – 8 odberných miest

Štyri z ôsmich odberných miest budú v mestskej časti Veča. Ako pripomenula hovorkyňa mesta Dajana Hanesová, počas týždňa sú aj naďalej k dispozícii mobilné odberové miesta pri poliklinike a na Diakovskej ulici. „Od 3. do 7. februára bude zákaz vychádzania naďalej platiť v 37 najviac postihnutých okresoch, medzi ktorými je aj okres Šaľa. Jeho obyvatelia preto budú potrebovať nový certifikát o vykonaní testu. Počas víkendu chceme umožniť všetkým záujemcom, aby sa otestovali. Hlavným cieľom je, aby sme neustále chránili seba a našich blízkych,“ uviedla Hanesová.
Mesto chce pri testovaní pomôcť aj obyvateľom mestských častí Kilič a Hetmín. Tí sa môžu nechať na druhé kolo celoplošného testovania odviesť. „V prípade, že majú záujem využiť takúto možnosť, musia nám dať o sebe vedieť prostredníctvom telefónneho čísla hovorkyne mesta,“ doplnila Hanesová.

titulná foto: ilustračná, zdroj: unsplash.com


Televízia Nitrička

Forgot Password