Nové JA

Nový rok už máme dávno za sebou. Darí sa vám plniť novoročné predsavzatie? Ak nie, žiaden strach, nie ste v tom sami! Vyskúšajte s nami novú 30 dňovú výzvu!

8 hodinový spánok

Spánkový deficit spôsobuje hneď niekoľko neduhov, akými sú zmeny nálady, podráždenosť, hlad, zvýšený krvný tlak, poruchy srdcového rytmu, zvyšuje riziko dopravných nehôd a narúša hormonálnu reguláciu. Dosť adekvátne dôvody na to, aby sme mu venovali aspoň 8 hodín denne, čo poviete?

Pitný režim

Dôležitosť pitného režimu vám snáď nemusíme pripomínať. Voda má na človeka liečivé účinky, snažte sa jej preto vypiť čo najviac. Pokojne začnite s minimom 2 l denne. A nie, káva ani čaj sa za vodu nepovažuje.

Zdroj: Pixabay.com

Pobyt na slnku

Slniečko má pre náš organizmus blahodárne účinky. Znižuje príznaky Alzheimerovej choroby, má priaznivé účinky na psoriázu, zabraňuje rozvoju rakoviny a v neposlednom rade pomáha ľuďom, ktorí trpia depresiou. Aj tu platí zlaté pravidlo – všetkého veľa škodí.

Čítanie

Stačí 30 minút denne. Čítaním sa nám zvyšuje nielen slovná zásoba, ale aj imaginácia. Dajte si za cieľ prečítať počas týchto 30 dní aspoň jednu knihu. ,

Cvičenie

Netreba s tým preháňať, úplne stačí, keď navštívite fitko 3 krát do týždňa. Je na vás, či vsadíte na fitnes centrum alebo inú športovú aktivitu, hlavne sa hýbte. Majte šport ako zábavu, nie ako tvrdú drinu.

Jesť veľa ovocia a zeleniny

Chcete mať zdravý jedálniček? Ovocie a zelenina sú základ, pretože obsahujú široký výber vitamínov, minerálov a vlákniny. Ako hovoria staré mamy: „Zjedz jedno jabĺčko denne a o zdravie máš postarané.” Súhlasíte?

Zdroj: Pixabay.com

Meditovať

Aj 10 minútová meditácia, je meditácia. Čo takto začať s 10 minútami denne?

Autor knihy Mních, ktorý predal svoje Ferrari Robin Sharma napísal: „Každá zmena je nepríjemná na začiatku, chaotická uprostred a nádherná na konci.” Nebojte sa zmien, skúšajte všetky možnosti, ktoré vám život ponúka. Je predsa úžasný!

Televízia Nitrička

Forgot Password