Deti z Klokočiny majú na trávenie voľného času nové ihrisko

Ihrisko na území miestnej farnosti má slúžiť najmä rodinám z okolia.

Nové ihrisko môžu po slávnostnom odovzdaní do užívania navštevovať rodiny s deťmi. Ihrisko Rodinka sa nachádza na území farnosti sv. Gorazda v Nitre, v susedstve miestneho kostola a pastoračného centra.

Správca farnosti Jozef Tomica vysvetlil, že bolo vybudované prostredníctvom sumy 30-tisíc eur, o ktoré farnosť požiadala v rámci programu podpory rodiny Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. K získanej sume bolo doložených ďalších 30-tisíc farských eur.

„Bude slúžiť najmenším, žijúcim v rodinách na tomto sídlisku a bude priestorom na spájanie v porozumení a dobre,“ informovalo o ihrisku Nitrianske biskupstvo.

Pomocný biskup Peter Beňo po prestrihnutí pásky udelil novým priestorom požehnanie. „Po slávnostnom akte si prítomné deti so svojimi rodičmi mohli ihrisko vyskúšať,“ uvádza diecéza, podľa ktorej je otvorenie spomínaných farských priestorov prejavom záujmu cirkvi o rodinu.

„Je to inšpirácia aj pre ďalšie farnosti, ktorým osud a vývoj najmladšej generácie nie je ľahostajný,“ dodáva biskupstvo.

Televízia Nitrička

Forgot Password