Nové hodiny na starom mieste

Mesto v minulosti spomenulo, že ak budú mať ľudia záujem, hodiny sa na miesto vrátia. Tak sa aj stalo.

Keď minulý rok spred mestskej tržnice zmizli hodiny, ktoré roky ukazovali čas, dátum aj aktuálnu teplotu, niektorí si to ani nevšimli, no mnohých spomínaná zmena nepotešila. Potvrdzovali to najmä komentáre na sociálnej sieti.

Radnica však tvrdí, že išlo o správny postup.

„Tie pôvodné boli súčasťou reklamnej stavby. Majiteľ svoje reklamné hodiny odmietal odstrániť, hoci na pozemkoch mesta boli umiestnené iba ako dočasná stavba s povolením do januára 2018,“ pripomína hovorca Nitry Tomáš Holúbek. Hodiny s reklamou boli napokon vlani na jeseň demontované, na čo mesto vyhlásilo, že ak budú mať ľudia záujem, osadia na miesto vlastné.

Po mesiacoch čakaniu sú na pôvodnom mieste nové hodiny, tento raz bez reklamy.

„Som naozaj rád, že máme v centre Nitry opäť klasické hodiny, ktoré zapadnú do okolia a nepôsobia rušivo. Hodiny vychádzajú z pôvodného historického umiestnenia, no tentokrát sú bez zbytočného vizuálneho smogu,“ povedal primátor Nitry Marek Hattas. Ich podoba a poloha vychádza zo spolupráce s výborom mestskej časti Staré mesto a s útvarom hlavného architekta. Stáli 6 912 € s DPH.

Sú orientované na 4 svetové strany, ukazujú aj dátum a teplotu.

Čas uvidíte aj neskoro večer, číselníky sa po zotmení automaticky podsvietia. Majú autonómne riadenie so synchronizáciou presného času.

foto: mesto Nitra

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password