Nová škôlka na Zobore

Zoborčania sa dočkajú novej škôlky pre 144 detí.

Škôlka bude stáť v areáli bývalých kasární a mesto o ňu eviduje zo strany rodičov mimoriadny záujem. Momentálne sa v mestskej časti Zobor nachádzajú iba tri menšie škôlky.

„V marci tu boli len veľké kopy zbúraniska po kotolni, ktorú pristavili k historickej budove. Pristavená budova sa úplne zbúrala. V historickej budove sa vychytali problémy so statikou aj s praskajúcimi múrmi, v novej budove sme riešili elektrické rozvody a internet,“ popísal postup prác František Halás, šéf odboru investičnej výstavby.

Ihneď po prekrytí budov sa začne pracovať na vnútorných priestoroch. Predpokladá sa, že škôlka s kapacitou 144 žiakov, by mala byť otvorená v septembri 2020.

„Celková cena za novú škôlku je 2 612 509 eur, pričom spolufinancovanie projektu mestom je vo výške päť percent z celkových oprávnených výdavkov. Peniaze mesto získalo cez výzvu Integrovaného operačného programu IROP na nenávratný finančný príspevok na zvýšenie kapacít infraštruktúry materských škôl,“ informoval Tomáš Holúbek, hovorca mesta Nitra.

Foto: Roman Oravec pre mesto Nitra

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password