Nočná naháňačka na cestách skončila zrážkou

Hlavný aktér má na krku trestné stíhanie a finančú škodu.

Trúfalosť mladého vodiča Audi A4 si všimli policajti z obvodného oddelenia v Lužiankach krátko pred druhou hodinou v noci. Vodič pokyn od polície na zastavenie neposlúchol, práve naopak hliadke začal unikať smerom do Nitry. Policajtom z Lužianok išla na pomoc hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky a spoločne auto prenasledovali smerom na Hlohovec.

„Vodič nereagoval na žiadne výzvy polície a vo vysokej rýchlosti prešiel riskantne cez koľajnice na Vinárskej ulici, následne nezvládol riadenie, dostal šmyk a narazil do dopravného značenia a zaparkovaného vozidla,“ uvádza nitrianska krajská polícia.

25-ročný vodič aj po kolízii odmietol vystúpiť z auta a kládol pasívny odpor. Policajti museli použiť donucovacie prostriedky a po vystúpení z auta podrobili mladého muža dychovej skúške. Tá potvrdila u vodiča 1,56 promile. Ako to počas prenasledovania vyzeralo, si môžete pozrieť v tomto videu.

Pri dopravnej nehode vznikla škoda 6000 eur. Vo veci bolo začaté trestné stíhanie a súčasne bolo vodičovi vznesené obvinenie pre trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

zdroj foto: FB Polícia – Nitriansky kraj

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password