Nočné podpaľačské vyčíňanie ženy v Nitre má dohru. Video vo vnútri článku

V utorok neskoro v noci museli zasahovať hasiči aj policajti. Mladá žena sa rozhodla podpáliť čerpaciu stanicu.

26 ročná žena vo večerných hodinách podpálila čerpaciu stanicu OMV na Bratislavskej ulici, ktorá sa nachádza hneď vedľa siete rýchleho občerstvenia. „Všetky záchranné zložky boli včera 21.04.2020 vo večerných hodinách vyslané k požiaru na benzínovom čerpadle na Bratislavskej ulici v Nitre. Mladá žena z doposiaľ nezistených príčin vyliala na dlažbu z viacerých stojanov asi po 30 litrov benzínu a zapaľovala ich,“ informuje Polícia SR – Nitrianskeho kraja.  

Autentické video z miesta činu

Dotyčná osoba vyliala palivo a podpálila ho, následne z miesta činu ušla. Tej istej noci bola zadržaná na Štúrovej ulici. „Bezprostredne po čine ju zadržali policajti nitrianskej pohotovostnej motorizovanej jednotky. 26 ročná žena tak putovala na policajné oddelenie, kde sú s ňou vykonávané procesné úkony,“ odkazuje Polícia SR.

Páchateľke hrozí niekoľkoročné väzenie, niektoré zdroje uvádzajú, že za jej vyčíňaním stoja návykové látky. „Vyšetrovateľ Policajného zboru začal trestné stíhanie vo veci pre trestný čin poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia. V zmysle Trestného zákona hrozí za tento trestný čin jeden až päť rokov väzenia,“ dodáva Polícia SR.

Palivo vyhorelo a k vážnej tragédii našťastie neprišlo. Hasiči zabezpečili miesto vzniku požiaru špeciálnou penou.

Zdroj: PSRNK

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password