Súčasťou Noci divadiel v Starom divadle bude aj komentovaná prehliadka výstavy bábok

Divadlo zároveň po období rekonštrukcie oživí tradíciu hosťovania víťazného súboru súťaže OSKAR.

Zdroj: archív TV Nitrička

Novembrová Noc divadiel v Starom divadle Karola Spišáka (SDKS) pod názvom Sen noci divadelnej začne v sobotu vystúpením Pytačky od ZSS Kreatív Klasov.

Ide o obnovenie tradície hosťovania víťazného súboru súťaže OSKAR.

V aktuálnom ročníku sa súťaže zúčastnilo 14 zariadení sociálnych služieb Nitrianskeho samosprávneho kraja. „Zvíťazili členovia ZSS Kreativ Klasov s inscenáciou Pytačky. V nej sa prepájajú populárna hudba a moderné tance v ľudových krojoch, nechýbajú tiež humor a vtipné momenty,“ približuje Staré divadlo.

Pokračovať má komentovanou prehliadkou výstavy bábok, ktoré precestovali viaceré slovenské múzeá a v sobotu 18. novembra počas Noci divadiel sa krátko zastavia v domovskom divadle.

zdroj: TV Nitrička

„Uvidíte najrôznejšie bábky z viacerých inscenácií Starého divadla, pri ktorých môžete obdivovať zručnosť a jemnú prácu tvorcov bábok. Je to jedinečná príležitosť nahliadnuť do histórie divadla a dozvedieť sa viac o bábkach starých aj desiatky rokov,“ uvádza SDKS.

Návštevníci si budú môcť pozrieť postavy napríklad z inscenácií Legenda o láske, Zhavranelí bratia a Svetská krása Macbeth. Viac sa o nich dozviete vďaka výkladu členov divadla. „Nebude chýbať ani ukážka vodenia jednotlivých typov bábok. Bábky budú k nahliadnutiu v čase od 15:30 do 19:00, komentovaná prehliadka začne o 17:00,“ láka divadlo.

O 18.00 bude program pokračovať predstavením Klammova vojna.

Televízia Nitrička

Forgot Password