NKN rozdelila takmer 5000 eur na verejnoprospešné projekty

Podporu získali ihriská aj cyklotrasy.

Päť vybraných verejnoprospešných projektov získa podporu Nitrianskej komunitnej nadácie (NKN) v rámci prvého ročníka grantového programu zameraného na čistenie a revitalizáciu verejných priestorov.

Občianske združenia a dobrovoľníci dostanú na svoje zámery celkovo 4898,40 eur.

Podporené projekty sú zamerané na vyčistenie a revitalizáciu existujúcich verejných priestranstiev, ktoré slúžia verejnosti. „Pridaná hodnota programu spočíva v nefinančnej pomoci súkromnej firmy, ktorá zdarma pomôže vyčistiť identifikovaný verejný priestor prostredníctvom vysokotlakových čistiacich zariadení, ako aj zametacích strojov,“ informovala NKN.

Sumu 1000 eur získal projekt na Hájoch nám záleží, v rámci ktorého dobrovoľníci zrevitalizujú detské ihrisko v mestskej časti Párovské Háje. Rovnakú sumu získalo aj Združenie Storm na obnovu komunitného ihriska. Vyše 995 eur poskytne NKN na vyčistenie a opravu multifunkčného ihriska na Kyneku a grant v hodnote 1000 eur získalo aj združenie ŠOK na projekt Veľké klokočinské čistenie. Občianske združenie pre Dražovce zasa dostane 903 eur na osadenie informačných tabúľ na cyklotrase Nitra Dražovce.

foto ilustračná (pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password