NKN podporí projekty na ochranu životného prostredia a komunitné i športové aktivity

Do uzávierky grantovej výzvy Nitrianskej komunitnej nadácie (NKN) sa prihlásilo 27 projektov, podporených bude šesť z nich.

foto ilustračná: pixabay.com

Počet predložených projektov je podľa projektovej manžérky nadácie Evy Vargovej dobrým signálom toho, že v meste sú aktívni ľudia, ktorí hľadajú riešenia a ktorí chcú meniť život vo svojom meste k lepšiemu.

Päť z nich získalo podporu plnou žiadanou sumou a jeden čiastočnou.

Výber bol naozaj ťažký, ale sme radi, že sme sa napokon dohodli a pevne veríme, že šikovní predkladatelia víťazných projektov zo získaných grantov vyťažia maximum. Už teraz sa tešíme na výsledky týchto výborných nápadov,“ uviedol Lee Raynor, manažér spoločnosti v spolupráci, s ktoru grantový program vznikol.

Občianske združenie (OZ) Nitrafiesta (2870 €) organizuje dve podujatia pre verejnosť na Klokočine. 16. júla budú môcť športovci súťažiť na street workoutových ihriskách a 23. júla podujatie Klokočina pre deti zabaví rodiny nielen pohybovými aktivitami. Zároveň si zlepšia vedomosti v dopravnej a environmentálnej oblasti, uvidia ukážky práce polície a psovoda.

V rámci projektu Vieš čo ješ? (1022,46 €) chce OZ Nauč sa pomáhať počas podujatí pri rieke ponúkať varianty potravín predávaných v obchodných reťazcoch a lokálnych potravín z okolia s účelom ich porovnania. S otázkami o zdravej výžive bude možné združenie kontaktovať cez sociálne siete.

foto ilustračná: pixabay.com

Zruženie Cuketa (1458,54 €) chce na Hidepark vytvoriť azylovú farmu pre zachránené sliepky z veľkochovov a v Dražovciach zase vytvoria ukážkovú záhradu. Spomínané aktivity pod názvom Priestory pre tvory majú pre deti, aj dospelých, edukatívny aj inšpiratívny charakter.

Nadšenci pre prírodné vedy z OZ Viac ako učenie koncom júna na fakulte Univerzity Konštantína Filozofa pripravia pre deti a ich učiteľov desiatky stanovíšť, ktoré sa budú týkať udržateľného rozvoja. Podujatie Vedecký dotyk prírody (2999 €) je určené pre deti z materských škôl a prvého stupňa základných škôl.

Na životné prostredie a klimatické zmeny chce upozorniť aj festival Campana fest 2022 (3000 €). Okrem bubnovej šou preto pripravujú aj edukačné aktivity či diskusie. Súčasťou bude tiež Gašpariáda s verklikármi a chodeckými pretekami. Festival 9. až 11. septembri zakončí kultúrne leto v Nitre.

Deti základných škôl sa v rámci projektu Roztajcujme ZŠ v Nitre (2650 €) naučia vyjadriť svoje pocity a nálady tancom. Päť nitrianskych základnych škôl sa do humorných a pohybových aktivít zapojí počas júna.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password