(VIDEÁ) Nitru v noci zobudila policajná naháňačka. Bolo počuť aj výstrely

Unikajúceho vodiča riešia v súvislosti s útokom na verejného činiteľa a ohrozením pod vplyvom návykovej látky.

foto ilustračná: pixabay.com

Policajné autá so sirénami, ktoré prenasledujú unikajúce auto je scénou, ktorú v našich končinách vidíme skôr v televízii, než na nitrianskych cestách. V noci z 9. na 10. júna však práve takéto scény zobudili Nitranov.

Zistili sme, že policajná hliadka nitrianskej pohotovostnej motorizovanej jednotky spozorovala dnes okolo jednej hodiny v noci vozidlo Hyundai, ktoré nezastavilo na Štúrovej ulici v Nitre na stopke.

Polícia vodiča vyzývala k zastaveniu, ten ale na ich výzvy nereagoval, preto ho začali prenasledovať policajné hliadky.

Bolo počuť aj dva výstrely.

„Vodič dokonca nasmeroval vozidlo proti jednému z policajných áut. Policajti Obvodného oddelenia PZ  Nitra – Chrenová  použili na zastavenie vozidla zbraň, pričom dva výstrely smerovali na pneumatiky vozidla,“ informovala nás Renáta Čuháková, vedúca oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR.

zdroj: FB Jurko Joel Červený

Informácia o policajnej naháňačke sa približne o pol druhej ráno objavila vo verejnej facebookovej skupine Dopravý servis-Nitra a okolie. Sirény bolo počuť na Klokočine, v centre mesta aj na Chrenovej. Pozorný obyvateľ zachytil, že polícia vodiča zastavila pod Zoborom.

zdroj: FB Dávid Olšák

Polícia dnes dopoludnia uviedla, že vodič vo veku 50 rokov napokon zastavil a momentálne sú s ním vykonávané procesné úkony: „Vyšetrovateľka PZ koná pre podozrenie z trestných činov útoku na verejného činiteľa a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky“.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password