Nitru opäť zasiahla poľadovica

Zima opäť dokazuje svoju silu. Nitrianske chodníky sa zmenili na klzisko.

Pred ľadom na cestách a chodníkoch obyvateľov v stredu varovala prostredníctvom sociálnej siete aj radnica: „Nitru opäť potrápila silná poľadovica. Dávajte na seba pozor.“

Po takzvanej chodníkovej novele má mesto povinnosť starať sa o cesty aj približne 400 kilometrov chodníkov. S aktuálnym počtom pracovníkov zimnej údržby a mechanizmov však práce stíhajú. V Nitre sú v prípade hustého sneženia pripravení pomôcť aj „dohodári“.

Situácia však nie je jednoduchá, poľadovica je celoplošná záležitosť a zasiahne naraz celé mesto. „Dobrovoľníci, ktorí posypú alebo posolia klzké chodníky, sa nájdu v každej mestskej časti, za čo sa aktívnym občanom chceme poďakovať,“ doplnil hovorca radnice Tomáš Holúbek.

Stredisko mestských služieb podľa hovorcu Nitry funguje 24 hodín denne.

„Sedem jeho pracovníkov je v 24 hodinových službách, ďalších externých pracovníkov zapájame podľa potreby. V noci boli vonku všetky naše vozidlá, cesty v Nitre sme mali prejazdné na sto percent,“ informoval o aktuálnom stave Holúbek.

Napriek tomu najväčšie problémy spôsobujú práve chodníky a schodiská. Kompetentní preto vyzývajú obyvateľov aj návštevníkov k opatrnosti. Novinkou je, že neposypané chodníky a extrémne klzké povrchy môžete nahlasovať aj telefonicky priamo dispečerovi zimnej údržby na telefónnych číslach 0914 352 806 a 037/6550 346.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password