Nitru čaká i naďalej výdatné sneženie aj poľadovica. Mesto vyzýva na opatrnosť na chodníkoch i za volantom

Snežiť má však ešte výdatnejšie a mesto upozorňuje aj na to, že posypový materiál nemusí stíhať topiť sneh na chodníkoch.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal druhý stupeň výstrahy pred snežením. Predpovedaná intenzita sneženia predstavuje veľké nebezpečenstvo pre dopravu a pohyb osôb. Aktuálne má mesto Nitra v teréne nasadené všetky dostupné ľudské i technické zdroje Strediska mestských služieb v Nitre. „S preventívnymi posypmi začali pracovníci už od polnoci, aby komunikácie v správe mesta čo najlepšie pripravili na hlásené sneženie a poľadovicu,“ informovalo mesto na svojej stránke.

V tomto roku pribudli do vozového parku tri nové stroje, ktoré pomôžu pre zimnej údržbe.

Mesto má naskladnených približne 500 ton posypovej soli a 300 ton inertného materiálu. V najbližších hodinách má v Nitre napadnúť 15 až 25 cm nového snehu a podľa predpovedí sa má tvoriť aj poľadovica. „Treba preto počítať aj s tým, že posypový materiál nebude stíhať topiť sneh, najmä na chodníkoch. Momentálne neevidujeme žiadne nehody, avšak vyzývame všetkých, ktorí sú na cestách, aby prispôsobili jazdu a pohyb aktuálnej situácii a boli čo najviac opatrí,“ dodáva mesto.

Zimná údržba prebieha nepretržite – kým nebude zabezpečená zjazdnosť všetkých cestných komunikácií a schodnosť chodníkov v meste.

Televízia Nitrička

Forgot Password