Nitriansky vínny festival je opäť tu

Už zajtra sa začína 10. ročník obľúbeného vínneho festivalu.

Nitriansky vínny festival je najväčší festival vína a vinárstva v Nitre. Tento rok sa organizuje už jeho 10. ročník. Festival sa ponesie v duchu tradičných slovenských a moravských vín.

K Nitrianskemu vínnemu festivalu patrí aj bohatý sprievodný program. Tešiť sa môžete napríklad na finalistov Hlasu Československa, svoje vystúpenie budú mať aj zahraniční speváci Evan Burgess a Graeme Mark Donaldson. Chvíle s priateľmi pri chutnom víne vám však spríjemnia aj ďalší speváci a kapely.

Program festivalu

Festivalu sa zúčastní 50 rôznych vinárstiev a tešiť sa môžete na viac ako 300 druhov vína. Chýbať samozrejme nebudú ani stánky s občerstvením. Úplný zonam zúčastnených vínarstiev nájdete priamo na stránkach festivalu.

„Budú sa odovzdávať ceny vinárom za rozvoj vinohradníctva a vinárstva a diplomy za úspešnú reprezentáciu na domácich aj zahraničných súťažiach,“ vyjadril sa Juraj Kóňa, organizátor podujatia.

Nitriansky vínny festival sa začína už zajtra o 16.00 hodine v hradných pivniciach na Nitrianskom hrade v okolí Pribinovho námestia.  

Zdroj foto: nvf.sk

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password