Nitriansky samosprávny kraj ocenil zdravotníkov aj za boj s pandémiou

Ocenenie prevzali predstavitelia nemocníc a skupín združujúcich sestier, lekárnikov či záchranárov.

foto ilustračná: unsplash.com

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) na 10. ročníku ocenil zdravotníkov a zdravotnícke kolektívy, ktoré v posledných rokoch pracovali v neštandardných podmienkach, pričom aj ich vlastné životy boli ohrozené.

„Minútou ticha si účastníci slávnostného oceňovania uctili pamiatku zdravotníkov, ktorí pri záchrane pacientov položili vlastné životy,“ uvádza Úrad NSK.

Ocenenie za všetkých zdravotníkov pôsobiacich na území kraja dnes symbolicky prevzali zástupcovia štátnych nemocníc, súkromných neštátnych nemocníc a zdravotníckych zariadení.

Kolektívnymi laureátmi ocenenia Zdravotník roka 2021 sa stali dve nitrianske nemocnice – Fakultná nemocnica v Nitre a Špecializovaná nemocnica Sv. Svorada Zobor., Fakultná nemocnica s poliklinikou v Nových Zámkoch, Agel nemocnice v Leviciach, Komárne a v Zlatých Moravciach a tiež nemocnica v Topoľčanoch.

Fakultná nemocnica v Nitre (foto: nh)

Uznanie za prácu kolektívov prevzali aj predstavitelia organizácií zastupujúcich lekárov, zubných lekárov, zdravotné sestry a pôrodné asistentky, lekárnikov, farmaceutov či zdravotníckych záchranárov.

Patria medzi ne Asociácia súkromných lekárov SR, Regionálna lekárska komora v Nitre, Regionálna komora súkromných lekárov Nitra, Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek v Nitre, Regionálna lekárnická komora v Nitre a Krajské operačné stredisko zdravotnej a záchrannej služby.

Ocenenia odovzdali predseda NSK Milan Belica a lekár NSK Ľubomír Ševčík.

Televízia Nitrička

Forgot Password