Nitriansky samosprávny kraj ocenil najlepších sociálnych pracovníkov

Dvanásť pracovníčok a pracovníkov zariadení sociálnych služieb na území kraja si prevzalo ocenenie za mimoriadne činy a kvalitne vykonanú prácu.

Po dvojročnej prestávke sa tak stalo vo štvrtok 26. mája v priestoroch Župného domu v Nitre. Išlo už o 5. ročník slávnostného odovzdávania ocenení Starostlivý anjel.

„Počas pandémie sa mnohí z vás, ale aj mnohí vaši kolegovia, ocitli tvárou v tvár ochoreniu, o ktorom v začiatkoch prakticky nikto nič bližšie nevedel,“ prihovoril sa prítomným predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Milan Belica. Ocenil, že počas celého tohto zložitého obdobia riešili zdravotné aj sociálne problémy tých najzraniteľnejších, zvládali s nimi izoláciu, keď na úkor vlastných rodín zotrvali v zariadeniach v karanténe aj niekoľko týždňov, bez osobného kontaktu so svojimi najbližšími. „Zároveň ste sa ocitli v situácii, keď ste sa tými blízkymi, deťmi, priateľmi a súrodencami stali všetkým prijímateľom sociálnych služieb práve vy,“ dodal.

Ocenenie Starostlivý anjel NSK udeľuje pri príležitosti Svetového dňa sociálnej práce v kategóriách manažment, sociálny úsek, zdravotnícky úsek a ostatní pracovníci.

Ocenenie si prevzali z rúk predsedu NSK Milana Belicu a vedúcej odboru sociálnych vecí Úradu NSK Eriky Róžovej v kategórii manažment Klaudia Šubová (ZSS Kreatív Klasov), Eva Tóthová (ZSS Baracha Bardoňovo), Vlasta Bezáková (ZSS V kaštieli Horné Obdokovce). V kategórii sociálny úsek: Katarína Líšková (ZSS Viničky Nitra), Terézia Vargová (ZSS Kreatív Klasov), Alžbeta Angelovičová (ZSS Môj domov Topoľčany). V kategórii zdravotnícky úsek: Martina Haluzová (ZSS Kamilka Maňa), Eva Melušová (ZSS Môj domov Topoľčany), Katarína Pócsiková (ZSS Kreatív Klasov). V kategórii ostatní pracovníci Stanislav Bidelnica (ZSS Borinka – Alzheimercentrum Nitra), Melánia Szabová (ZSS Nitrava Nitra), Alena Holková (ZSS Lipka Lipová).

foto: NSK

Ďakovný list predsedu NSK si prevzalo v štyroch kategóriách 63 nominantov.

Televízia Nitrička

Forgot Password