Nitriansky samosprávny kraj ocenil 62 najúspešnejších športových osobností

Za roky 2019 a 2020 udelil NSK ocenenia 30 jednotlivcom, 16 kolektívom, deviatim trénerom a siedmi sa stali nositeľmi cien za celoživotný prínos v oblasti športu.

(zdroj: TASR) Najúspešnejšou športovkyňou Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) za rok 2019 sa stala Zuzana Hrašková z Klubu vodných športov Barakuda Šaľa. Rovnaké ocenenie za rok 2020 získal naturálny kulturista Erik Tóth z klubu The Gym Šaľa. NSK ako svojich najúspešnejších športovcov za roky 2019 a 2020 ocenil celkovo 62 športových osobností.

Ceny pre najlepších si prebralo 30 jednotlivcov, 16 kolektívov, deväť trénerov a siedmi sa stali nositeľmi cien za celoživotný prínos v oblasti športu.

Kraj oceňoval svojich najúspešnejších športovcov za dva roky po prvý raz. „Protipandemické opatrenia nám vlani nedovolili vyjadriť im verejné uznanie,“ uviedol predseda NSK Milan Belica.

Belica počas oceňovania zdôraznil trvalý záujem NSK o podporu športových talentov a rozvoj športu v kraji.

Preto Zastupiteľstvo NSK pridelilo v roku 2020 dotácie 749 subjektom vo výške 430.370 eur a v roku 2021 schválilo na podporu športu dotácie 738 subjektom vo výške 450.000 eur. „Týmto spôsobom NSK prispieva k zlepšeniu zdravia, kondície obyvateľov a k rozvoju športových talentov žijúcich na jeho území,“ povedal predseda samosprávneho kraja.

Poďakovanie kraja patrilo aj športovcom z Nitrianskeho kraja, ktorí z Hier 32. letnej olympiády v Tokiu priniesli pre Slovenskú republiku medailové umiestnenia – olympijskej víťazke, nitrianskej rodáčke Zuzane Štefečekovej, ktorá v Tokiu excelovala v streleckej disciplíne trap, aj posádke bronzového štvorkajaku v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Erik Vlček a Adam Botek.

foto: NSK

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password