Nitriansky samosprávny kraj na Dni regiónov získal ocenenia: Za región a boj proti pandémii

Deň regiónov je podujatie, ktoré sa konalo v rámci 20. výročia vzniku vyšších územných celkov. Program vrcholil večerným odovzdávaním cien osobnostiam, ktoré prispeli k rozvoju regionálnej samosprávy na Slovensku.

foto: Úrad NSK

Osem županov poďakovalo laureátom svojich krajov. Oceňovali sa aj kroky, ktoré sa vykonali v boji proti pandémii.

„Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Milan Belica odovzdal CENU REGIÓNOV riaditeľke Úradu NSK Helene Psotovej, ktorá pracuje v riadiacich pozíciách od vzniku župy. Ocenenie za boj proti pandémii ochorenia COVID 19 si z rúk predsedu NSK prevzal lekár NSK Ľubomír Ševčík,“ uviedol Úrad NSK. Na galavečere bolo ocenených celkovo 17 osobností.

foto ilustračná: unsplash.com

Prvý ročník Dňa regiónov zorganizovalo Združenie samosprávnych krajov SK8. Súčasťou podujatia boli tiež panelové diskusie napríklad o čerpaní eurofondov či o tom, ako vojna na Ukrajina zasiahla do regiónov.

„Hovorili sme aj o angažovaní sa krajov v pomoci utečencom pred vojnou na Ukrajine. Župy poskytujú ubytovanie vo svojich zariadeniach a pomáhajú stredoškolákom s integráciou do vzdelávacieho procesu,“ uviedol predseda SK 8 a trnavský župan Jozef Viskupič.

Po diskusiách sa jednotlivé regionálne samosprávy prezentovali na Festivale krajov, kde predstavili tradície, regionálne kuchyne aj aktivity žúp v oblasti rozvoja stredoškolského vzdelávania, podpory inovácií, kreatívneho priemyslu a cestovného ruchu. „Nitriansky samosprávny kraj prezentoval kľúčové hodnoty dokumentujúce jeho súčasnosť, symbolizujúce minulosť a načrtávajúce budúcnosť v rámci motta: Kraj histórie, slnka, vody a vína. V jeho stánku nechýbal ani folklór v podaní súboru BORINKA,“ uverejnil Úrad NSK.

Televízia Nitrička

Forgot Password