Nitriansky primátor spustil výzvu Hľadá sa župan

Zatiaľ vraj nie je vidieť výraznejšiu osobnosť, ktorá by mala ambíciu viesť kraj.

Voľby do obecných, mestských a krajských samospráva sa budú konať počas tohtoročnej jesene. Primátor Nitry Marek Hattas spolu so svojím tímom preto spustil verejnú výzvu s názvom Hľadá sa župan. Ich cieľom je nájsť vhodného kandidáta na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK). „Ako primátor krajského mesta potrebujem na strane župana spoľahlivého a aktívneho partnera,“ uvádza primátor na sociálnej sieti. Súčasťou iniciatívy je web a facebooková stránka Hľadá sa župan.

Podľa jeho slov zatiaľ nie je vidieť žiadnu výraznejšiu osobnosť, ktorá by mala ambíciu viesť Nitriansky kraj.

Ako hlavné body, ktoré by mali byť cieľom nového predsedu primátor uviedol integrovanú verejnú dopravu, opravu mosta na Cabajskej ulici tak, aby nákladná a tranzitná doprava nechodila cez stred mesta, vybudovanie cesty na Zobori, kvalitnejšie sociálne zariadenia a krajšie verejné priestranstvá. Župan by mal podľa jeho slov riešiť aj nepopulárne témy, ako je drogová prevencia mládeže. Nový predseda by mal aktívne zapájať občanov do diania v kraji a viesť otvorenú komunikáciu s obyvateľmi.

„Hľadáme župana či županku, ktorá bude mať víziu a chuť riešiť problémy v našom kraji spločne s primátormi a starostami,“ vyjadril sa primátor.

Uchádzači na pozíciu predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja môžu poslať svoj profesný životopis a sprievodný motivačný list na adresu hladasazupan@gmail.com do piatka 18. februára 2022. Vybraní uchádzači budú pozvaní na osobný pohovor.

foto: archív TV Nitrička

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password