Primátor ocenil seniorov

V priestoroch Obradnej siene Mestského úradu v Nitre primátor mesta Marek Hattas odovzdal ocenenie seniorom, ktorí celý život obetovali práci a dlhé roky reprezentovali mesto Nitra.

Na Mestskom úrade sa uskutočnil slávnostný ceremoniál prijatia nitrianskych seniorov pri príležitosti Nitrianskeho dňa úcty k starším. Mesto seniorov v októbri oceňuje každý rok. „Chcel by som poďakovať všetkým oceneným za to, čo pre mesto spravili, nielen počas aktívneho života, ale aj teraz, počas jesene života. Prajem vám tiež veľa energie a chuti do života,“ vyjadril vďaku primátor Nitry Marek Hattas. 

Nitrianska radnica ocenila celkovo 16 významných seniorov. Ocenení boli lekári, členovia Jednoty dôchodcov, pedagógovia, folkloristi či významní vojaci.

Medzi ocenenými nechýbali doktori Vincent Varga, Ernest Mako, Antonín Rojka, Vladimír Vondrák či Emil Bakoš. Ďalší ocení boli Mária Cunevová, Mária Dilhofová, Pavel Drienovský, Gabriela Kollárová, Pavel Luspaj, Valéria Pavlenová, Michal Polák, Anna Stejskalová, Bystrík Štefák, Miroslava Zaujcová a Anna Zubčáková. 

„Chcel by som sa mestu za všetkých ocenených poďakovať, že na nás nezabudlo. Vážime si to. Seniori, ak sú zdraví, patria vždy medzi opory svojich rodín a sú tiež ochotní pomáhať v ktorúkoľvek dobu a tam, kde si to situácia vyžaduje. Staroba je výzva a určite neznamená koniec životných aktivít, čoho jasným dôkazom sú všetci dnešní ocenení,“ za seniorov sa vedeniu radnice prihovoril Antonín Rojka. 

Folkloristka Miroslava Zaujcová sa v mestskej časti Nitry folklóru venuje už viac ako 50 rokov. Hoci to nerobí pre ocenenie, uznanie ju potešilo. „Celý život Nitru reprezentujem a teším sa, že mi dal Pán Boh takú danosť ako je môj hlas, ktorý ako – tak slúži. Moja najväčšia radosť sú výsledky, ktoré ľudia vedia oceniť a páči sa im naša práca,“ povedala ocenená folkloristka Miroslava Zaujcová.

V priestoroch Mestského úradu otvorili výstavu tvorivosti a zručnosti seniorov. „Mesto dáva priestor na aktivity pre seniorov. Zriadili sme Radu pre seniorov, kde sa môžu realizovať a kde majú kontakt s vedením mesta oveľa bližší. Spolupráca je na veľmi dobrej úrovni,“ poznamenal primátor Hattas.

Deň úcty k starším zavŕšili ocenení seniori a členovia Jednoty dôchodcov slávnostným plesovým večerom.

„Podujatie Ples pre seniorov je venovaný všetkým seniorom. Pevne verím, že sa spolu porozprávame, spoločne predebatujeme témy, ktoré ich v meste trápia. Dúfam, že to bude podujatie, kde spoločne strávime príjemný čas,“ dodal primátor.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password