Nitriansky okres má 6 pozitívnych pacientov

V piatok sa počet chorých na COVID-19 v okrese Nitra zvýšil o jedného pacienta.

Podľa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre ide o dospelého muža v domácej izolácii. Počet chorých sa tak zvýšil o jedného pacienta. V regióne je celkovo šesť pozitívnych prípadov ochorenia.

Celkovo máme na Slovensku k dnešnému dňu pozitívnych 269 osôb, 5 395 vzoriek bolo negatívnych.

V piatok Ministerstvo zdravotníctva SR oznámilo 43 nových prípadov potvrdeného ochorenia COVID-19. Negatívnych bolo 870 vzoriek. Ide o najväčší nárast pacientov od obdobia, čo sa u nás potvrdil prvý prípad nákazy. Dôvodom zvýšenia môže byť fakt, že po prvýkrát bolo u nás otestovaných viac ako 400 vzoriek (913), a to až takmer trojnásobne. Do testovania pacientov s podozrením na koronavírus sa majú zapájať aj súkromné laboratória. Hlavný hygienik SR Ján Mikas včera na tlačovej konferencii poznamenal, že vďaka zapojeniu takýchto laboratórií sa skráti doba čakania na výsledok a zvýši sa aj počet testovaných vzoriek. Premiér Igor Matovič dúfa, že po novom sa počet testov zvýši na 3 až 4-tisíc denne.

Testovať by sa mali masívne všetky rizikové skupiny, a to na základe medicínskych pravidiel.

Pôjde teda o riadený proces, v ktorom budú uprednostnení rizikoví pacienti, ako napríklad dôchodcovia alebo pacienti s respiračným ochorením. Ak bude týchto ľudí málo, systém sa otvorí aj pre ostatných obyvateľov. Pred každou nemocnicou by mali pribudnúť vonkajšie odberné miesta, kde budú ľuďom odoberať vzorky na COVID-19.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password