Nitriansky lekár čelí obvineniu z úplatku

Lekár mal podľa slov Polície Slovenskej republiky predlžovať PN.

Lekára Ľ.CH. z Nitry obvinil vyšetrovateľ národnej protikorupčnej jednotky NAKA z pokračovacieho zločinu prijímania úplatku. Pacienti si mali nechávať bezdôvodne predlžovať práceneschopnosť. Úplatky mal lekár prijímať vo forme alkoholu a sladkostí. ,,Ku skutku malo dôjsť v minimálne desiatich prípadoch,“ informovala o tom Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti.

Kto na celú túto situáciu upozornil a aký trest hrozí doktorovi za prijímanie úplatku? Aj s týmito otázkami sme sa obrátili na hovorcu Prezídia Policajného zboru Michala Slivku.

Keďže ide o trestnú vec, ktorá je v štádiu trestného konania v prípravnom konaní, ktoré má vo všeobecnosti neverejný charakter, polícia odmieta k tejto veci uvádzať bližšie informácie. ,,Orgány činné v trestnom konaní postupujú neverejným spôsobom preto, aby náležite objasnili skutok a zistili jeho páchateľa či páchateľov. Práve neverejnosť garantuje, že proces dokazovania môže byť, a spravidla je, úspešný. Zverejňovanie informácií z konkrétnych trestných vecí v akomkoľvek štádiu konania spravidla umožňuje páchateľom, ktorých účasť na skutku sa ešte nepodarilo dokázať, pripraviť si obhajobu alebo odstrániť dôkazy, ktoré by ich mohli usvedčiť,“ informoval nás hovorca Prezídia PZ.

foto: ilustračné

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password