Nitriansky kraj udržiava cyklotrasy aj v tomto období

Údržba zahŕňa pravidelné kosenie, čistenie, likvidáciu odpadov, opravu značenia aj aktuálnu zimnú údržbu.

foto ilustračné (pixabay.com)

Nitriansky samosprávny kraj (NSK)má uzatvorené dve zmluvy, ktoré sa týkajú údržby cykoltrás. „Jedna rieši obnovu značených cyklotrás – každoročne sa ich tak obnoví asi 300 km. Ide hlavne o výmenu poškodených smerovníkov,“ informoval Karol Jurica z Úradu NSK.

Druhá zmluva sa týka údržby vybudovaných cyklochodníkov v celkovej dĺžke 11 kilometrov.

zdroj: unsk.sk

Kraj podľa Juricu jej plnenie kontroluje každý týždeň. Ide o pravidelné kosenie, čistenie, likvidáciu odpadov, opravu značenia, ale aj aktuálnu zimnú údržbu. „V neposlednom rade NSK buduje na existujúcich cyklotrasách aj doplnkovú cyklistickú infraštruktúru, teda cyklistické a cykloservisné stojany, veľkoplošné mapy a prístrešky pre cyklistov,“ pokračuje Jurica.

V rokoch 2019 – 2020 dal takto kraj postaviť šesť cyklostojanov, cykloservisných stojanov, veľkoplošných máp a jeden prístrešok pre cyklistov na Podunajskej cyklomagistrále, Ponitrianskej cyklomagistrále a na cyklochodníku Nitra – Vráble. V minulom roku pribudol aj kamerový systém na štvorkilometrový úsek Ponitrianskej cyklomagistrály z dôvodu poškodzovania zábran pre prejazd motorových vozidiel.

Televízia Nitrička

Forgot Password