Nitriansky kraj udelí ocenenia štyrom osobnostiam

Ocenenia udelí NSK za rok 2021. Nominácie na pondelkovom rokovaní schválili aj krajskí poslanci.

Za športové výkony, výsledky, umiestnenia a taktiež i za reprezentáciu Nitrianskeho kraja doma i v zahraničí získa Cenu NSK reprezentantka v športovej streľbe, Zuzana Rehák-Štefečeková. Ocenenenie si prevezme aj dlhoročná členka umeleckého súboru DAB v Nitre, herečka Žofia Martišová. „Cenu NSK získa za celoživotné zásluhy v oblasti divadelného a filmového umenia,“ uvádza sa v návrhu na ocenenie.

Kraj udelí cenu aj bývalému reprezentantovi Československa a Slovenska v atletike, rekordérovi v hode diskom, trénerovi a zároveň členovi atletickej Siene slávy, Ladislavovi Petrovičovi.

„Ocenený bude za jeho celoživotné zásluhy a osobný prínos v oblasti rozvoja športu, dosiahnuté výsledky a medailové umiestnenia,“ uviedol kraj. Poslanci sa na pondelkovom rokovaní zhodli, že in memoriam udelia Cenu NSK aj dlhoročnému poslancovi, bývalému ministrovi školstva a pedagógovi, Lászlóovi Szigetimu. 

Poslancovi udelia ocenenie za jeho dlhoročné pôsobenie v regionálnej politike a za zásluhy v školstve a vzdelávaní.

„Ja som ho dlhé roky poznal, bol to veľmi korektný človek, ktorý dokázal riešiť problémy s pokojom džentlmena. Mal veľa múdrych a rozumných nápadov a riešení. Určite je to osobnosť, ktorá si zaslúži ocenenie NSK,“ dodal predseda NSK, Milan Belica.

Televízia Nitrička

Forgot Password