Nitriansky kraj skončil v súťaži Zlatý erb na treťom mieste

Webstránka Nitrianskeho samosprávneho kraja uspela v národnej súťaži.

Nitriansky samosprávny kraj sa v súťaži Zlatý erb v roku 2021 umiestnil v prvej trojke. Opäť sa tak zaradil medzi najlepšie vyššie územné celky z hľadiska tvorby webovej stránky. 

„Hlavným cieľom súťaže ZlatyErb.sk je podporiť informatizáciu slovenských samospráv, oceniť výnimočné projekty a ohodnotiť snahu zástupcov samospráv efektívne a transparentne využívať informačno-komunikačné technológie a tým zvyšovať kvalitu služieb pre občanov,“ informuje Úrad NSK.

Súťaž Zlatý erb každý rok vyhlasuje Únia miest Slovenska a eSlovensko spolu so Združením informatikov samospráv Slovenska a Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

Celkovým víťazom s hlavnou cenou sa prvýkrát stala ebstránka mesta Stará Turá, ktorá vyhrala zároveň aj v kategórii najlepšia stránka miest a mestských častí. V kategórii obcí vyhrali Jaslovské Bohunice. Prešovský samosprávny kraj zopakoval svoje prvenstvo v kategórii krajov.

„Cena za najlepšiu bezbariérovú stránku nebola udelená. Vyhodnotenie prebehlo na sklonku starého roka elektronicky,“ dopĺňa Úrad NSK.

foto ilustračná: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password