Nitriansky kraj mení cestovný poriadok aj ceny prímestskej autobusovej dopravy

Prímestská autobusová doprava v Nitrianskom kraji prejde zmenami. Platné budú od 1. júla 2021.

Autobusová stanica Nitra (foto: NH)

Nitriansky samosprávny kraj pristúpil k navýšeniu cestovného po desiatich rokoch. Kompenzáciou pre cestujúcich bude spiatočné cestovné, ktoré je oproti jednosmernému cestovnému výhodnejšie. „Taktiež Nitriansky samosprávny kraj zavádza nový druh zľavy pre cestujúcich s názvom SENIOR, ruší 25 kilometrové pásmo pre evidenčných cestujúcich, a ruší dovozné poplatky za batožinu a psa,“ uvázda dopravná spoločnosť Arriva.

Celkový rozsah úprav pozostáva z navýšenia cestovného, z novej kategórie zliav a z úpravy existujúcich kategórií.

Podľa zmeneného cenového výmeru bude zavedený nový typ obojsmerných – spiatočných cestovných lístkov. „Nárok na spiatočný cestovný lístok bude mať cestujúci v každej kategórii cestovného okrem evidenčných (nad 70 rokov). Pri zakúpení obojsmerného – spiatočného cestovného lístka má cestujúci možnosť využiť spiatočnú cestu do 24 hodiny nasledujúceho dňa,“ vysvetľuje dopravca. Spiatočné cestovné bude možné zakúpiť v hotovosti aj cez čipovú kartu a cestujúci môže spiatočnú cestu využiť aj pri inej trase s inými autobusovými zastávkami pri zachovaní počiatočnej a koncovej zastávky. „Cestujúci pred prvou jazdou obdrží od vodiča dva identické cestovné lístky. Pri ceste späť sa preukáže vodičovi autobusu oboma lístkami, pričom mu jeden lístok bude odobratý a znehodnotený,“ dopĺňa Arriva.

foto ilustračná: pixabay.com

Zľavové kategórie sa prerozdelia.

Kategória zliav pre deti do 15 rokov bude členená na deti do 6 rokov a deti od 6 do 16 rokov. Kategória seniori je určená ako zľava pre cestujúcich do 70 rokov s platným preukazom od dopravcu. Pre cestujúcich nad 70 rokov je určené evidenčné cestovné, ktoré sa zvyšuje z 0,30 na 0,40 €. Táto cena bude platiť pre všetky tarifné vzdialenosti.

zdroj: Arriva

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password