Nitriansky kraj má tretiu najvyššiu zaočkovanosť na Slovensku

Začkovanosť Nitrianskom kraji bola ešte pred začiatkom kampane Darujme si Vianoce na úrovni 46 %.

foto: MZ SR

Samosprávy aktuálne pokračujú v celotýždňovej očkovacej kampani Darujme si Vianoce. Len v obchodnom centre Mlyny bolo počas uplynulého piatku a soboty zaočkovaných celkovo 736 ľud. Nitriansky samosprávny kraj (NSK) je v súčasnosti v poradí tretím krajom s najvyššou zaočkovanosťou obyvateľov. Predseda NSK Milan Belica, lekár NSK Ľubomír Ševčík a riaditeľka Úradu NSK Helena Psotová v sobotu 11. decembra v rámci kampane navštívili krajské vakcinačné centrum v Nitre.

„Zotrvali v rozhovoroch s občanmi, ktorí sa prišli dať  zaočkovať prvou, druhou ci treťou dávkou vakcínami Moderna a Comirnaty. Spolu s Mariánom Šóthom, prezidentom Asociácie súkromných lekárov SR, sa zhodli na tom, že očkovanie je najúčinnejšou formou eliminovania ochorenia Covid 19,“ uvádza Úrad NSK.

Veľkokapacitné očkovacie centrum v Nitre funguje od 20. marca, kraj zriadil celkovo päť vakcinačných centier. V súčasnosti sa očkuje okrem Nitry aj v centrách v Šali a Štúrove.

„K 6. decembru je v krajských centrách zaočkovaných 169 981 občanov. Siedmimi výjazdovými očkovacími službami bolo doteraz vakcinovaných 47 318 záujemcov. Celkovo je zaočkovanosť v NSK na úrovni 46 %, čo je tretia priečka v SR,“ informuje NSK.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password