Nitriansky hrad sa dnes sfarbí na červeno

Dominanta Nitry sa opäť pripája k svetovej iniciatíve.

Posledná novembrová streda je tento rok spomienkou na utrpenie kresťanov. Z tohto dôvodu sa kostoly, katedráy a verejné budovy v tento deň rozviestia na červeno. „Kampaň iniciovala pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi v roku 2015 a odvtedy sa každoročne opakuje v mnohých krajinách sveta. Okrem finančnej pomoci môžeme trpiacim pomôcť aj verejným vyjadrením svojho postoj,“ uvádza Nitrianska diecéza. Zapojiť sa môžu jednotlivci, rodiny, spoločenstvá, farnosti i obce.

Cieľom je poukázať na porušovanie ľudského práva na slobodu vierovyznania.

K iniciatíve sa dá pripojiť nasvietením kostola, významnej budovy, stavby alebo pamätníka na červeno, usporiadaním spoločnej liturgie či stretnutia s úmyslom za prenasledovaných, súkromnou modlitbou za prenasledovaných, zdieľaním informácii o Červenej strede na sociálnych sieťach s označením #cervenastreda #redwednesday, alebo pripojením sa k aktivitám mladých ľudí zo Spišskej diecézy v iniciatíve Mladí prenasledovaným.

K iniciatíve sa opäť pripája aj Nitriansky hrad. Nitriansky biskup Viliam Judák obetuje v tento deň svätú omšu na úmysel za trpiacich kresťanov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password