Nitriansky futbalový šláger

V sobotu proti sebe nastúpia hráči AC Nitra a ČFK Nitra.

Zápas 18. kola VIII. ligy A Oblastného futbalového zväzu Nitra prinesie divácky atraktívny duel. Stretnú sa v ňom mužstvá AC Nitra a ČFK Nitra. Domáci nielenže vedú v tabuľke, súperom nastrieľali už rekordných 122 gólov a im to isté dovolili iba trikrát. ČFK patrí v súťaži druhé miesto a mohlo by sa zdať, že mu už o nič nepôjde, no nemusí to byť tak.

„Rivalita je vždy a všade, aj keď prídu mužstvá z okolitých dedín, tak sa chcú šplhnúť na nás. My v tomto zápase určite nie sme favorit, ale možno sa budeme chcieť šplhnúť,“ nechal sa počuť Henrich Benčík z tábora ČFK.

„Také klišé hovorí, že vo futbale je možné všetko. Tento zápas bude skôr o prestíži ako o bodoch. Ale myslím si, že to bude dobrý futbal,“ povedal Miloš Šimončič, hrajúci tréner AC Nitra.

Jesenný zápas medzi ČFK Nitra a AC Nitra. (Zdroj: Youtube/InáLiga)

Pri jesennom meraní síl na štadióne na Čermáni si v chladnom počasí na zápas našlo cestu prekvapivo veľa divákov. Oba tímy aj v sobotu očakávajú peknú návštevnosť.

„Pevne verím, že príde ešte viac ľudí, ale pekné bude, ak príde minimálne toľko, čo na jeseň,“ vyjadril sa Miloš Šimončič.

Henrich Benčík dodal: „Dúfam, že ľudia si prídu užiť futbal. Verím, že bude dobrý, s dobrým koncom pre nás, samozrejme.“ Benčík, ktorý má na konte aj 11 štartov za slovenskú futbalovú reprezentáciu, v jesennom zápase nastúpil v drese ČFK. Teraz sa však duel chystá sledovať z tribúny. „Na jeseň som aj trénoval, aj hrával, tento rok som nastúpil len v jednom zápase na nejakých 15 minút. Šancu dostanú mladí chlapci,“ doplnil.

Duel AC Nitra – ČFK Nitra je na programe v sobotu 20. mája 2023 o 17. hodine na Štadióne pod Zoborom.

Televízia Nitrička

Forgot Password