Nitriansky cyklobus má svoju tradíciu. Premáva už desiatu sezónu

Špeciálny autobus vozí cestujúcich už od roku 2011.

Cyklobus premáva v Nitre každoročne od jari do jesene. Tento rok bude linka C35 cestujúcim k dispozícii do 18. októbra. „Sme radi, že tradícia prevádzky obľúbeného cyklobusu pokračuje, a tak môže aj tento rok slúžiť cestujúcim a cyklistickej verejnosti,“ povedal Juraj Kusy, generálny riaditeľ spoločnosti Arriva Nitra.

Cena cestovného lístka zostáva rovnaká ako cena lístka na MHD, pričom za prepravu bicykla cestujúci v cyklobuse neplatí.

Nezmenila sa ani trasa autobusu. Počas víkendov a štátnych sviatkov spája mestské časti Klokočina a Chrenová s centrom Nitry, Mestským parkom a niektorými spojmi sa cestujúci dostanú aj na Zobor. Prepravu zabezpečuje špeciálne upravený autobus s kapacitou 16 miest na sedenie a 10 miest na státie, pričom zadá časť vozidla je prispôsobená na bezpečnú prepravu až 25 bicyklov.

Cestovať linkou C35 môžu aj cestujúci bez bicykla.

Aj keď je špeciálne upravený autobus určený predovšetkým na prepravu bicyklov, odvezie i cestujúcich bez bicykla. Na linke je vylúčená len preprava invalidných vozíkov, obmedzený je i prevoz detských kočíkov.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu ohľadom šírenia nového koronavírusu netreba zabúdať ani na bezpečnosť. V autobusoch stále platí povinnosť nosiť rúško či iné prekrytie horných dýchacích ciest. Aktuálne informácie o platných cestovných poriadkoch aj súčasných obmedzeniach získajú záujemcovia na webe prepravcu i prostredníctvom linky zákazníckej podpory .

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password