Nitriansky Autosalón predstaví motoristické novinky, klasiku známu z kultových filmov aj ukážky práce vojakov a záchranárov

Na výstavisku budú zároveň prebiehať Majstrovstvá SR v elektronických športoch.

zdroj: archív TV Nitrička

Jeseň na nitrianskom Agrokomplexe štandardne znamená pohľad do noviniek automobilového sveta. Značky Mercedes, Jaguar Land Rover, Kia, Volvo, Dongfeng, Ssangyong, Fuso, Subaru, Dacia, Renault, Peugeot, Piaggo, Isuzu, Gaz doplní značka MG Motor, ktorý bude mať na Autosalóne Autoshow 2022 slovenskú výstavnú premiéru a spoznáte aj slovenský startup – malé mestské vozidlo Patak Rodster.

„O parádnu show sa postará už tradične MOTOTV SHOW, v rámci ktorej sa predvedú najlepší slovenskí stuntrideri. Samostatný pavilón bude venovaný TUNING SHOW a ich sprievodnému programu,“ uvádza Agrokomplex.

zdroj: Agrokomplex

Pozrieť si môžete aj nepriestrelný Mercedes, ktorý používajú nitrianski kukláči.

Svoje autá a motorky odprezentuje tiež Policajný zbor SR. Hasičský a záchranný zbor SR bude na výstavisku organizovať Majstrovstvá Slovenska vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel. Ozbrojené sily na Agrokomplex prinesú ukážku vojenskej techniky. Profesionálni vojaci predvedú aj dynamickú ukážky bojov zblízka.

zdroj: Agrokomplex

„Prezentovať sa bude aj Zbor väzenskej a justičnej stráže s praktickými ukážkami zásahovej jednotky v spolupráci so psami. Priamo z výstaviska sa bude vysielať motoristický magazín Pozor, zákruta! ako aj dopravné spravodajstvo Zelená vlna,“ informuje výstavisko.

Program je pripravený tiež pre fanúšikov veteránov.

zdroj: Agrokomplex

Návštevníci a nadšenci americkej klasiky známej z filmov si budú môcť pozrieť napríklad na Lincoln Continental Mark IV (1974), Ford Thunderbird (1963), Jeep CJ6 Universal (1968), Dodge Charger (1972), Cadillac de Ville convertible (1966), Chevrolet Caprice (1978), Edsel Pacer (1958), Ford Fairlane 500 (1961), Oldsmobile Coutlass ciera (1990) a ďalšie klasiky motoristickej histórie. „Kolorit výstavy doplní v nedeľu 16.10. exhibičná jazda Citroën ,kačíc‘,“ dodáva Agrokomplex.

Do budúcnosti verejnosť nazrie vďaka Strojníckej fakulte TUKE, Technickej fakulte SPU a ďalším vystavujúcim. Tí predvedú napríklad vodíkový autobus a trojkolku či simulátor, ktorý si návštevníci budú môcť vyskúšať.

zdroj: Agrokomplex

Vstupenka na Autosalón prebiehajúci od 13. do 16. októbra je zároveň vstupom na prebiehajúce Majstrovstvá SR v elektronických športoch.

„Návštevníci podujatia si budú môcť vyskúšať virtuálnu realitu, zabaviť sa v obrovskej Nintendo zóne, zahrať sa na najnovších strojoch značky Lenovo a ďalších herných značiek,“ láka výstavisko na najväčšieho e-športové podujatie, ktoré sa premiérovo predstaví v Nitre.

Televízia Nitrička

Forgot Password