Nitriansku pobočku Dôvery zatvorili kvôli možnému prípadu koronavírusu

Počas pondelkového a utorkového dňa zostala pobočka Dôvery na Kupeckej ulici zatvorená.

Zamestnanci Zdravotnej poisťovne Dôvera v Nitre v pondelok a v utorok nenastúpili do práce. Mailom dostali upozornenie, že pobočka bude uzatvorená. „Pobočka zdravotnej poisťovne Dôvera na Kupeckej ulici v Nitre bola v pondelok a dnes preventívne zatvorená po tom, ako nás naša zamestnankyňa informovala, že má príznaky ochorenia Covid-19. Momentálne je v domácej karanténe a čaká na vykonanie testu na koronavírus,“ informuje nás Matej Štepianský, hovorca Dôvery. Ako ďalej uvádza, zamestnankyňa neprichádzala do styku s klientmi pobočky, bola však na pobočke krátko prítomná a aj v kontakte s ostatnými zamestnancami. Tí sú podľa slov hovorcu v domácej karanténe a sú objednaní na testovanie.

„Včera nám prišla informácia o tom, že bude zatvorené, nič viac sa neuviedlo,“ hovorí zdroj, ktorý si neželal byť menovaný. Zároveň dodáva, že dôvod uzavretia nebol definovaný. Podľa prijatých inštrukcií sa má uzavretie týkať dvoch dní. Tak sa uvádza aj na webovej stránke poisťovne.

V súvislosti s možným nakazením zamestnancov v nitrianskej pobočke prijala poisťovňa potrebné opatrenia. „Zabezpečili sme dôkladnú dezinfekciu. Pobočku otvoríme opäť v stredu. Nastúpia do nej zamestnanci, ktorí neboli v kontakte so zamestnancami v karanténe,“ dodáva Štepianský.

Zdroj foto: dovera.sk

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password