Nitriansku MHD bude pravdepodobne zabezpečovať nový dopravca

Prvú súťaž mesto zrušilo a v auguste tohto roka vyhlásilo nový tender. Tento raz sa prihlásili traja uchádzači.

foto ilustračná (pixabay.com)

Vyplýva to z informácie, ktorú zverejnilo mesto Nitra. Na základe vyhodnotenia ponúk na prevádzkovateľa mestskej autobusovej dopravy má dopravca zabezpečovať túto prevádzku od 1. januára 2022 na 10 rokov. Do verejnej súťaže sa prihlásili traja uchádzači.

„Podľa zverejneného oznámenia sa víťazným uchádzačom stala skupina dodávateľov Transdev Morava, s. r. o. + TD Transport, s. r. o., ktorá predložila najvýhodnejšiu ponuku,“ uvádza portál imhd.sk

Okrem uvedenej spoločnosti sa do súťaže prihlásila ČSAD Hodonín, a. s. a Arriva Nitra, a. s. Uchádzači predložili cenové ponuky za poskytovanie služby počas prvého roka prevádzkovania. Víťaz Transdev Morava, s. r. o. + TD Transport, s. r. o. ponúkol cenu 9 881 136,30 €. Arriva Nitra a. s. 10 805 747,80 € a ČSAD Hodonín, a. s. 11 461 584,05 €.

foto ilustračná: TV Nitrička

„Zmluva so súčasným dopravcom Arriva Nitra končí 31. decembra 2021,“ dodáva imhd.sk

Mesto Nitra má podpísať zmluvu s víťazom súťaže po uplynutí zákonných lehôt, ak nepríde k napadnutiu súťaže podaním námietok do 10 dní od zverejnenia informácie o vyhodnotení ponúk.

Mesto očakáva, že nový dopravca bude osluhovať linky MHD približne v súčasnom rozsahu.

Ide teda o Nitru a blízke obce Ivanka pri Nitre, Branč, Nitrianske Hrnčiarovce, Štitáre a Lužianky. „Dopravca by mal zabezpečiť minimálne 84 autobusov s emisnou normou Euro 6, z toho 33 kĺbových, vo vysokom štandarde výbavy (nízkopodlažnosť, klimatizácia, kamerový systém, Wi-Fi, moderný informačný systém),“ vysvetľuje portál. Vek autobusov pritom nesmie presiahnuť 13 rokov, maximálny priemerný vek vozidlového parku je stanovený na 8 rokov, a to počas prvých 8 rokov kontraktu. Voziť sa budú aj bicykle, mesto požaduje zabezpečiť nosiče bicyklov na zadné čelá autobusov. Má ísť minimálne o 10 cyklonosičov.

Dopravcu hľadali dvakrát. Prvú súťaž mesto zrušilo.

Prvý tender prebehol v roku 2019, prihlásila sa doň len spoločnosť Arriva s cenovou ponukou 201 420 000 € (netto). Tá prevyšovala predpokladanú hodnotu zákazky 121 758 574 € (netto). Mesto ho preto zrušilo a opakovane vyhlásilo súťaž v auguste tohto roka.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Na Slovensku zatiaľ spoločnosť Transdev nepôsobila.

V Čechách zabezpečuje regionálnu dopravu v Moravskosliezskom kraji a hromadnú dopravu v niekoľkých mestách. Spoločnosti Transdev Morava a TD Transport patria do medzinárodnej dopravnej skupiny Transdev Group, ktorá pôsobí v 20 krajinách sveta. Slovenská pobočka TD Transport, s. r. o., Bratislava bola založená v októbri 2020 a jej jediným vlastníkom je Transdev Česká republika.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password