Nitrianski žiaci spojením fyziky a dejepisu vyhrali celoslovenskú fyzikálnu súťaž

Úlohou žiakov bolo natočiť video, v ktorom vysvetlia fungovanie jedného z fyzikálnych zákonov.

Nápad, s ktorým by mohli uspieť v súťaži s názvom Fyzika v našom živote, dostali počas vyučovania. Archimedov zákon ľuďom vysvetlili prostredníctvom videa. „Chlapec s našej školy sa bol kúpať a dostal kŕč do nohy a napriek tomu, že mal kŕč nespanikáril a neutopil sa. Ukazuje im, že stačí dodržiavať určité pravidlá pri dýchaní. Človek nemusí vedieť ani plávať a neutopí sa,“ vysvetľuje učiteľ matematiky a fyziky Spojenej školy v Nitre Anton Čapistrák.

Videom žiaci poukázali na to, že základné znalosti z fyziky môžu zachrániť život. So scenárom pomáhala aj dejepisárka.

„Som veľmi rada, že sme týmto projektom dokázali, že aj fyzika a dejepis sa môžu kamarátiť a musia sa kamarátiť. Som veľmi rada, že v tomto projekte mohli ukázať medzipredmetové vzťahy a hlavne zážitkové vyučovanie,“ tvrdí učiteľka angličtiny a dejepisu Zuzana Szombathová. Podľa jej slov zážitkové vzdelávanie nie je len o vzdelávaní a vzdelaní a poznatkoch, ale aj o tom, že žiaci si zo školských lavíc odnesú zaujímavé spomienky.

Študenti museli niektoré scény natočiť viackrát, prípravu videa tak sprevádzala aj zábava a scelenie kolektívu.

Vyhodnotenie súťaže prebiehalo v Zážitkovom centre vedy Aurelium. Tvorcovia videa si odtiaľ prevzali prvé miesto. Zábery zo spomínaného videa a viac informácií si môžete pozrieť v reportáži Zuzany Strýčekovej.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password