Nitrianski zápasníci majú dobré srdce: Zbierkou pomohli zdravotníkom v nemocnici

Vďaka záujmu okolia sa im podarilo zbierku rozšíriť. V uplynulých týždňoch tak aspoň čiastočne spríjemnili zdravotníkom v nitrianskej nemocnici náročnú prácu.

Zápasnícky klub Corgoň Nitra zorganizoval nie jednu, ale hneď tri zbierky. Presnejšie prvú zbierku odovzdal klub 28. decembra na 1. poschodí nitrianskej FN ARO. Začiatkom januára ďalšie dary smerovali na 5. poschodie, pôvodne cievne oddelenie, teraz súčasť COVID oddelenia.„Keďže sa nam stále ozyvajú noví darcovia, ktorí chcú pomôcť, rozhodli sme sa, že podporíme FN, v ktorej sú ešte dve COVID oddelenia na 3. a 4. poschodí, rozhodli sme sa a naďalej pokračujeme v zbierke,“ uviedli vtedy predstavitelia klubu.

Do nemocnice priniesli množstvo občerstvenia i drogérie, ktoré zdravotníkom v uplynulých týždňoch aspoň čiastočne spríjemňovali náročné chvíle v práci.

„Zdravotníci, ĎAKUJEME Vám, po prvej zbierke, ktorú sme odovzdali na 1. poschodí KAIM oddelení nasledovala druhá, ktorú sme doručili na 5. poschodie Covid oddelenia. Vďaka našim darcom, ktorí podporili náš úmysel: Vyjadriť vďaku, úctu a podporu v práci všetkým, ktorí pomáhajú pacientom v nitrianskej nemocnici sme zorganizovali tretiu zbierku, vďaka ktorej sa nám podarilo zásobiť zdravotníkov na 2., 3. a 4. poschodí Covid oddelení nitrianskej FN,“ vysvetlili členovia klubu, ktorý v Nitre funguje ako občianske združenie rozvíjajúce vzťah detí, aj dospelých, k športu.

foto: FB Zápasnícky klub Corgoň Nitra

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password