Nitrianski poslanci sa vrátili k téme marginalizovanej skupiny obyvateľov mesta

K nitrianskym poslancom sa na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľtva dostal návhr riešenia situácie minoritnej skupiny obyvateľov v mestských častiach Krškany a Dražovce.

foto ilustračná (TV Nitrička)

Podľa slov primátora Nitry Mareka Hattasa návrh, ktorý treba ešte dopracovať, dobre konštatuje, že by sa mali posilniť hliadky a zvýšiť počet členov miestnej občianskej poriadkovej služby (MOPS), ktorá je zložená z členov rómskej komunity, kde na situáciu dozerá.

Poslanci spomínaných mestských častí mali výhrady.

„Absentovala verejná diskusia s obyvateľmi, ktorých sa to bezprostredne týka. V správe z mestskej polície sa uvádza, že príslušníci MOPS doprevádzajú školský autobus, ktorý preváža deti z Orechovho dvora do Základnej školy v Krškanoch. Tento sprievod doprevádza súkromná bezpečnostná služba,“ vraví poslanec Miroslav Gut, ktorý sa pýtal, či teda nejde o duplicitu. Podľa jeho mienky sa vždy nájdu riešenia situácií, ktoré vznikajú v súvislosti s niektorými rómskymi obyvateľmi. Tvrdí, že treba vyťažiť maximum u tých, ktorí chcú viesť usporiadaný život, napríklad u 18 až 20-ročných.

Poslanec Pavel Varga hovorí, že z Dražoviec odišlo veľa mladých rodín z novopostavených domov a vidieť to hlavne v miestnej škole. Oceňuje však snahu primátora, ktorý sa vyjadril, že ak bude pripravený materiál, je ochotný ho predložiť do parlamentu. „Tým ľuďom skôr ubližujeme, ako pomáhame, tým že ich len dotujeme a dotujeme,“ dodal Varga.

Viac v reportáži Televízie Nitrička.

Televízia Nitrička

Forgot Password