Nitrianski policajti zadržali v kamióne nelegálnych migrantov. Boli medzi nimi aj deti

Tie smerovali do detského domova. V Rumunsku nastúpili do kamióna spolu s dospelými za pomoci prevádzača.

Policajti z Oddelenia cudzineckej polície Policajného zboru v Nitre boli vyslaní do areálu jednej spoločnosti. Ich úlohou bolo preveriť oznámenie, podľa ktorého tam pracovníci objavili šiestich cudzincov.

„Našli ich, keď kontrolovali tovar v nákladnom priestore kamiónu,“ uviedla štátna polícia na sociálnej sieti.

Zistenia ukázali, že ide o štátnych príslušníkov z Afganistanu, pričom tri z nájdených osôb sú maloleté a bez sprievodu. Deti boli odovzdané pracovníkom úradu práce, sociálnych vecí a rodiny. Umiestnené budú v detskom domove v Medzilaborciach.

Traja dospelí už v minulosti žiadali o udelenie azylu v Rumunsku. Podľa nariadenia sa takéto osoby musia vrátiť do krajiny, kde o azyl žiadali.

Do času návratu preto zostanú v Útvare pre zaistenie cudzincov v Medveďove. „Do kamióna mali nastúpiť za pomoci prevádzača na parkovisku v Rumunsku. Štátni príslušníci Afganistanu vycestovali z domovskej krajiny kvôli zlým životným podmienkam a občianskej vojne. V ťažkých podmienkach precestovali osem krajín, kým sa dostali na Slovensko,“ dodala polícia. V priebehu jedného dňa riešili policajti ďalšie dva prípady, jeden na vlakovej stanici vo Zvolene, druhý v areáli firmy vo Svite.

Podľa polície boli všetci cudzinci podrobení testom na COVID-19 s dodržaním aktuálnych pandemických opatrení. Výsledky testov ešte nie sú známe.

zdroj foto: fb Polícia Slovenskej republiky

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password