Nitrianski kriminalisti zadržali dílerov drog

Páchatelia trestnej drogovej činnosti skončili v rukách policajtov.

Nitrianski kriminalististi majú za sebou úspešný zásah, pri ktorom sa im podarilo zadržať dílerov drog. „Pri domovej prehliadke u nich našli vrecko s viac ako 19-timi gramami metamfetamínu, striekačku so 75 mg bielej kryštalickej látky – metamfetamínom a krabicu od pracieho prášku so sušeným konope,“ informuje Polícia SR.

Zdroj: Polícia SRNKFB

Návyková látka – slangovo nazývaná aj pervitín či piko je syntetická droga, ktorá spôsobuje ťažkú psychickú závislosť, poškodzuje nervový systém, srdce, pečeň či imunitný systém. V kombinácii s inými drogami, prípadne pri iných komplikáciách, môže spôsobiť aj smrť.

Zdroj: Polícia SRNKFB

Dvaja díleri, žena a muž, operovali neďaleko mesta Nitra – v Šali. „Dlhodobá operatívna činnosť nitrianskej krajskej kriminálky priniesla svoje výsledky v podobe zadržaných podozrivých osôb práve v týchto dňoch. 47 ročný muž a 33 ročná žena skončili v policajnej cele po tom, čo v Šali a okolí predávali pervitín a konope,“ uspesňuje polícia.

Zdroj: Polícia SRNKFB

Nelegálne omamné látky boli distribuované do viacerých lokalít. Tieto látky predávali nielen v Šali a okolí, ale aj v iných mestách.

Páchateľom podľa zákona hrozí trest odňatia slobody vo výške 3 až 10 rokov. „Obidve zadržané osoby boli obvinené z drogovej trestnej činnosti a bol daný podnet na ich väzobné trestné stíhanie,“ dodáva polícia.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password