Nitrianski Corgoni s dvomi medailami

Zápasnícky klub Corgoň Nitra si z Majstrovstiev Slovenska mladších žiakov grécko-rímskym štýlom odviezol dva cenné kovy.

Majstrovstvá sa konali v Topoľníkoch, kde sa z celého Slovenska zúčastnilo spolu 21 oddielov. V konkurencii 90 pretekárov predviedli Corgoni pekné výkony a dosiahli výborné výsledky.

O majstrovský titul sa postaral Michal Berka vo váhe do 85kg a na druhom mieste sa umiestnil Matej Jambrikovič vo váhe do 68kg. Na štvrtom mieste skončil Erich Mikle (73kg), piate miesto obsadil Matej Valchoň (73kg). Na siedmej priečke skončili Samuel Hlavačka (44kg) a Roman Barimov (62kg) a na jedenástom mieste skončil Peter Brath. Ako oddiel skončil Zápasnícky klub Corgoň Nitra na piatej priečke.

„Očakávania naplnil Berka, ktorý získal tri roky po sebe titul v tejto kategórii, keď prvý získal ešte ako ostaršený prípravkar a v súčasnosti sa presadzuje už aj medzi staršími žiakmi. Dobre si viedol aj Jambrikovič, ktorý prehral až vo finále, keď jeho bojovnosť nestačila na fyzicky lepšie disponovaného súpera. Ostatní podávali striedavé výkony, ale ukázali, že ak budú poctivo trénovať, tak výsledky určite prídu,“ povedal o svojich zverencoch tréner Peter Pekár.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password