Nitrianski colníci zaistili takmer 4000 tisíc falošných parfumov

Cena originálnych parfumov by pri ich predaji predstavovala sumu približne 318 000 eur.

foto ilustračná: pixabay.com

Cestná kontrola ozbrojených príslušníkov Colného úradu v Nitre pre poľského vodiča idúceho z Maďarska neskončila dobre. Pozornosť colníkov vzbudil v blízkosti bývalého hraničného priechodu v obci Šahy. „V kontrolovanom aute našli spolu 3 792 kusov parfumov, ktoré zaistili pre podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva k ochranným známkam. Cena originálnych výrobkov na domácom trhu by predstavovala sumu približne 318 000 eur,“ objasnila Finančná správa SR.

O tom, čo bude so zaisteným tovarom, rozhodnú držitelia ochranných známok. Obyčajne sú dve možnosti.

Či a ako chcú vo veci konať, môžu oznámiť do 10 pracovných dní. Buď bude tovar zničený, alebo môže dať držiteľ ochrannej známky dať podnet na súd na ochranu svojho práva. „Ten následne rozhodne, či ide o falzifikáty a stanoví ďalší postup pri nakladaní so zaisteným tovarom,“ vysvetľuje hovorkyňa Finančnej správy SR Martina Rybanská. Finančná správa pripomína, že falšovaná kozmetika vzhľadom na neistý spôsob výroby a zloženia môže negatívne ovplyvniť zdravie spotrebiteľa.

foto: Finančná správa SR

Vodič, ktorý falzifikáty prevážal, môže byť za priestupok sankcionovaný sumou 300 až 5100 eur, tovar môže prepadnúť v prospech štátu.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password