Nitrianski colníci zaistili stovky falošných parfumov a kozmetiky

Finančná správa (FS) upozorňujeme spotrebiteľov, aby sa nedali nalákať na podozrivo nízke ceny. Falzifikáty môžu byť tiež nebezpečné pre ich zdravie.

foto ilustračná (pixabay.com)

Ozbrojení príslušníci Colného úradu v Nitre vykonávali cestné kontroly, počas ktorých zastavili vozidlo s poľským vodičom. Pri kontrolovanom tovare vzniklo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva, colníci na ložnej ploche našli stovky parfumov a krémov.

Tovar bol prevážaný z Maďarska. Konkrétne išlo o 792 kusov.

Dôvodom zaistenia krémov, parfumovaných a toaletných vôd bolo porušenie práv v súvislosti s ochrannými známkami: Paco Rabane, Chanel, Gianni Versace, Christian Dior, Hugo Boss, Gucci, Lancôme,  Chloe, Yves Saint Laurent, Dolce & Gabbana, Lanvin, Thierry Mugler, Creed. „Cena originálnych výrobkov na domácom trhu by predstavovala sumu približne 96.000 eur,“ uviedla hovorkyňa FS Martina Rybanská.

zdroj: Finančná správa SR

O tom, čo bude ďalej so zaisteným tovarom, rozhodnú držitelia ochranných známok, vyjadriť sa môžu do desiatich pracovných dní.

„Možnosti sú dve – buď dohodou, kedy sa tovar zlikviduje, alebo môže držiteľ ochrannej známky dať podnet na súd. Ten následne rozhodne, či ide o falzifikáty a ako sa má ďalej postupovať,“ priblížila osud falzifikátov hovorkyňa FS.

Správa upozorňujeme spotrebiteľov, aby sa nedali nalákať na podozrivo nízke ceny a vyhýbali sa nakupovaniu v pochybných a podozrivo lacných obchodoch či u rôznych podomových predajcov. Dôvodom je aj to, že falšované výrobky môžu byť svojím vyhotovením, kvalitou spracovania alebo zložením nebezpečné pre ich zdravie.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password